Ruský prezident Putin dostane novou limuzínu. Má motor od Porsche

  • Ruský prezident Putin bude mít konečně luxusní limuzínu domácí výroby

  • Obrněné Mercedesy a Maybachy tak může Kreml po letech vyřadit

  • Vývoj nového vozu zajistily firmy Porsche a Bosch

Dlouholetý ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin se konečně dočká dlouho slibované unikátní luxusní limuzíny, která bude prvním takovým vozem po vyřazení ZILů ještě ze sovětské éry. Doposud dával Vladimir Putin při oficiálních cestách přednost obrněným limuzínám Mercedes-Benz třídy S.

Nová pancéřovaná limuzína ruského prezidenta ale není jen jedno auto, které z mezinárodního projektu Cortege vzniklo. Výsledkem dlouholetého vývoje je platforma, která poslouží nejen pro výrobu luxusních limuzín s různou délkou rozvorů, ale také SUV, MPV a dalších vozidel. Ta najdou uplatnění ve státních a oficiálních službách. Poprvé vůz uvidíme v akci během slavnostní prezidentské inaugurace 7. května.

Doporučujeme: Obrněné limuzíny sovětských pohlavárů slouží v Rusku dodnes

Na vývoji se podílely německé společnosti Bosch a Porsche. Porsche má vedle částí konstrukce na starosti také motor. Ačkoli jsou přesné specifikace logicky tajné, pod kapotou údajně pracuje kompresorem přeplňovaný osmiválec 4,6 l o výkonu 600 koní a točivém momentu 880 Nm. Zajímavostí je, že k motoru je připojena devítistupňová automatická převodovka ruské konstrukce.

Předpokládáme, že vůz má prvky výbavy podobné těm, kterými disponují limuzíny amerického protějška Donalda Trumpa: uzavřený okruh vzduchu, komunikační centrum a propracovanou balistickou ochranu. Vývoj údajně stál okolo 85 milionů liber, tedy 2,7 miliardy korun.

Ruský prezident Putin dostane novou limuzínu. Má motor od Porsche
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.22%) 9 hlas/ů
Sdílejte

3 KOMENTÁŘE

  1. Porche , to jsem nevěděl ,že je s Boschem v Rusku. Domácí je zase tak maximálně vzduch v pneumatikách. Vždyť ti mužici nic neumí……

PŘIDAT KOMENTÁŘ: