Speciální Dacia Duster ve vosím zbarvení vypadá dobře. Koupit si ji ale nemůžete

  • Při příležitosti otevření nového designérského centra skupiny Renault v Bukurešti vznikla speciální verze Dacie Duster 

  • Základem je sériový vůz doplněný o řadu prvků originálního příslušenství 

  • Designéři přidali také novou žlutou barvu, žluté disky, terénní pneumatiky a efekt bláta na zadní část 

  • Práce na projektu trvaly šest měsíců. Zájemci ale mají smůlu 

Celosvětové prodeje Dacie Duster se blíží hranici tří milionů kusů, takže není divu, že když měli rumunští designéři připravit specialitu u příležitosti otevření nového designérského centra skupiny Renault v Bukurešti, padla volba právě na toto SUV. Výsledek je opravdu povedený, takže je celkem škoda, že Dacia nic podobného prodávat nebude.

I když, jak se to vezme. Základem je samozřejmě sériové provedení, které dostalo řadu prvků dostupných v rámci příslušenství, takže si nakonec něco podobného pořídit přece jen můžete. Tento Duster má ale navíc speciální výraznou žlutou barvu, kterou najdete jak na karoserii, tak na litých kolech obutých do terénních pneumatik. Na zadní část přibyla ještě grafika s nápisem Duster připomínající bláto. O tom, co se změnilo v interiéru, se Dacia v oficiálních materiálech nezmiňuje. Pouze říká, že příprava auta trvala šest měsíců.

Dacia Duster jezdila už v 80. letech. I tehdy to byl rumunský teréňák

Jak se rumunským designérům projekt povedl, to si můžete prohlédnout na několika fotkách v galerii. Podle našeho názoru by se zákazníkům určitě něco podobného zamlouvalo, ale mají smůlu. Tento speciální žlutý exemplář teď bude v Rumunsku objíždět různé akce sloužící k propagaci značky. Do prodeje namířeno nemá.

Nicméně pokud byste přece jen chtěli Duster, který vypadá ještě více drsně, můžeme nabídnout jedno snadno dostupné, i když trochu radikální řešení. Stačí si koupit na svou Dacii pásy ACF a výsledek bude ještě mnohem lepší, jak jsme se o tom začátkem roku přesvědčili na vlastní kůži:

Dacia Duster ACF: Kam nevyjede běžný Duster, tam vyjede Duster na pásech

 

Speciální Dacia Duster ve vosím zbarvení vypadá dobře. Koupit si ji ale nemůžete
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.11%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: