Rolls-Royce Silver Ghost Collection vzpomíná na předka z minulého století

  • Aktuální Sliver Ghost vzpomíná na model ze začátku minulého století, který jako první nosil označení Silver Ghost 

  • Specialitou nové edice je pravé stříbro na karoserii, vyryté nápisy na středech kol nebo černá maska chladiče

  • Vznikne 35 exemplářů 

Začátkem minulého století se Rolls-Royce proslavil modelem 40/50 hp, respektive exemplářem s přezdívkou Silver Ghost. Říkalo se mu tak proto, že měl stříbrnou hliníkovou karoserii a motor s dokonale klidným chodem. Vůz s poznávací značkou AX 201 se pak proslavil v závodu konaném v roce 1907, když ujel jako jediný bez větší technické závady přes 20 tisíc kilometrů. A přesně na tohle auto se aktuální edice odkazuje.

Model Silver Ghost Collection slibovala automobilka Rolls-Royce už začátkem letošního roku, teď vůz konečně ukázala na fotkách a také na videu. Změny oproti běžným variantám nejsou nijak radikální, ale nesou se přesně v duchu tradic značky. Jde zkrátka o detaily, jejichž výroba zabere neuvěřitelné množství času.

Doporučujeme: Retro — Rolls-Royce Silver Shadow byla masovka, kterou si mohl dovolit každý

Vůz má například na středech kol vyryté nápisy, soška Spirit of Ecstasy je vyrobena z jednoho kusu stříbra, na bocích karoserie najdeme linku z pravého stříbra a v interiéru luxusní dubové dřevo nebo čalounění zelenou kůží, přesně jako to měl původní vůz ze začátku dvacátého století. Sem tam se na automobilu ještě objevuje nápis AX 201 odkazující na registrační značku slavného exempláře a chybět nemohou ani plaketky upozorňující na to, o jaký kus se přesně jedná.

Jestli máte zájem, nepotěšíme vás. Rolls-Royce slíbil výrobu pouze 35 exemplářů a cenu raději nezveřejnil. Kdyby všechny kusy byly už teď zamluvené, nikoho by to asi nepřekvapilo. Ale nebojte se, dříve nebo později zase dorazí nějaká další exkluzivní série.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: