Rolls-Royce Cullinan prodloužený o víc než metr je pevnost na kolech

  • Už standardní Rolls-Royce Cullinan je obří auto 

  • Společnost Klassen si ale myslí, že ne každému vůz dlouhý 5,3 m musí stačit. Proto přichází prodloužená verze 

  • Cullinan v úpravě Klassen měří na délku téměř 6,4 m a stojí v přepočtu skoro 50 milionů

Historicky první SUV značky Rolls-Royce má ambice být tím nejluxusnějším, co si dnešní zájemce o vůz této kategorie může koupit. Tradiční hranatý design, dvanáctiválcový motor a majestátní rozměry, to vše bude mít pro určitou skupinu zákazníků neodolatelné kouzlo. Jenže společnost Klassen je toho názoru, že sériová verze nemusí každému stačit. Proto přichází s prodlouženou variantou.

Vyjádřeno čísly, úplně obyčejný sériový Cullinan měří na délku „pouze“ 5341 mm a má rozvor náprav 3295 mm. Lidé od Klassenu ovšem rozvor protáhli o 1016 mm, takže výsledná hodnota je 4311 mm. Prodloužená karoserie má na délku hezkých 6357 mm. To už je vskutku rozměrný automobil.

SUV Rolls-Royce Cullinan oficiálně: Tři tuny luxusu pohání motor V12 bi-turbo

Vůz dostal prodloužené zadní dveře, interiér samozřejmě má být maximálně luxusní a posádka bude moci využít také možnost ovládat některé funkce auta přes iPhone. Zájemci si mohou rovněž zvolit úroveň balistické ochrany. V případě volby úrovně 7 budete chráněni před útokem nejen z krátkých zbraní, ale také proti útoku samopalem nebo kulometem. Úroveň 9 pak nabídne navíc ochranu proti průbojným střelám s ocelovým jádrem.

Klassen tak nabízí velmi movitým zájemcům doslova pevnost na kolech. Její cena ovšem není nikterak malá. Potřebovat budete 1,8 milionu eur, což je v přepočtu zhruba 46 milionů korun.

Rolls-Royce Cullinan prodloužený o víc než metr je pevnost na kolech
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: