Rolls-Royce Cullinan je ve verzi Black Badge ještě opulentnější. Kromě designu se změnil i výkon

  • Cullinan je již čtvrtým modelem série Black Badge

  • Výkon vzrostl z 420 kW na 447 kW, točivý moment o 50 Nm

  • Vyšší výkon si vyžádal také úpravy na podvozku

  • Cullinan Black Badge má laděný výfuk s elektronickou klapkou

Rolls-Royce Cullinan Black Badge je posledním drahokamem do temné koruny britské aristokratické značky. Po třech předchozích modelech Dawn, Wraith a Ghost je Cullinan čtvrtým „potemnělým“ automobilem, kterým výrobce posouvá své modely lehce směrem do sportovna. Nejde však pouze o design. Cullinan Black Badge má také vyšší výkon a vylepšený podvozek.

Jak název napovídá, hlavním tématem je černá. Temně černý ručně leštěný lak doplňuje ztmavená soška Spirit of Extasy z leštěného černého chromu, černá přední maska chladiče a tmavé koncovky výfuku. Black Badge jezdí na unikátních dvoubarevných 22palcových kolech s leštěnými prvky, pod nimiž jsou ukryté gigantické brzdové kotouče s červenými třmeny. Tento designový detail se u vozů Rolls-Royce objevuje vůbec poprvé.

Zadní pikniková sedadla jsou vyvedena ve žluté kůži, která se zčásti objevuje také v interiéru
Interiér zdobí karbonové obložení, keré vytváří 3D efek

Černé téma se nese také interiérem, kde luxusní karbonové obložení palubní desky a středové konzoly vytváří třírozměrný dojem. Typický „hvězdný“ strop, který předtím v Cullinanu nebyl, se nyní chlubí efektem padajících hvězd. Černou barvu v interiéru doplňují žluté kožené prvky. Zdobí nejen palubní desku a sedadla, ale také zadní výklopné sedačky umístěné na děleném víku zavazadelníku.

Zážehový motor V12 6,75 l nově disponuje výkonem 447 kW (600 koní) a točivým momentem 900 Nm. Oproti sérii jde o nárůst o 27 kW a 50 Nm. Na voliči osmistupňové převodovky je tlačítko „Low“, které ještě víc dramatizuje hluboký zvukový projev velkoobjemového motoru. Ve výfuku se totiž ocitla regulační klapka.

Videodojmy: Vyzkoušeli jsme nejdražší a nejluxusnější SUV, Rolls-Royce Cullinan

Kromě pohonné jednotky Rolls-Royce poladil také podvozek a převodovku, která má nyní sportovnější software. Plynový pedál má zkrácený chod, stejně jako ten brzdový, jenž nabízí rychlejší reakce brzdového systému.

Oficiální ceny Rolls-Royce tradičně nezveřejňuje. Cullinan jako takový začíná zhruba na sedmi milionech bez DPH.

Rolls-Royce Cullinan je ve verzi Black Badge ještě opulentnější. Kromě designu se změnil i výkon
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: