Rodinný sen příznivců automobilky Subaru se začal vyrábět. Evropa má ale smůlu

  • Subaru začalo vyrábět nový model Ascent 

  • Jde o největší crossover v nabídce schopný odvézt až osm lidí 

  • Vůz se vyrábí v americké Indianě a do prodeje dorazí v polovině roku 

  • Evropský trh má bohužel smůlu 

Subaru Ascent se představilo na podzim minulého roku. Rodinně založení příznivci této automobilky možná zajásali, protože jde o největší model v nabídce schopný odvézt až osm cestujících. Aktuálně přišla zpráva o tom, že se tohle obrovské SUV začalo vyrábět a že v polovině roku dorazí do prodeje. Bohužel pořád platí, že jde o čistě americkou záležitost, evropští zájemci mají smůlu.

Nový Ascent se vyrábí v americkém závodě Subaru of Indiana Automotive ve městě Lafayette ležícím mezi Chicagem a Indianapolis. Na výrobní lince doplnil stávající modely Outback, Legacy a Impreza, přičemž automobilku vyšlo rozšíření počtu vyráběných modelů na 140 milionů dolarů. Zároveň muselo být přijato 200 nových zaměstnanců. Celkově by měla továrna Subaru v Indianě vyrábět i s Ascentem zhruba 400 tisíc vozů ročně.

Doporučujeme: Test Subaru WRX STi 2018 — Dlouhé loučení

Pro připomenutí, Subaru Ascent je pětimetrové SUV s rozvorem náprav 2891 mm. Je vybaveno trojicí řad sedadel, kdy v základním provedení najdete ve druhé a třetí řadě trojmístné lavice. Zájemci ovšem mohou sáhnout také po variantě, která má ve druhé řadě dvě pohodlná křesla. Pokud jsou využity všechny tři řady, pořád je k dispozici solidní zavazadelník o objemu 555 litrů. Pohon má na starost přeplňovaný boxer o objemu 2,4 l disponující parametry 194 kW (264 k) a 374 Nm spojený s převodovkou Lineartronic.

Rodinný sen příznivců automobilky Subaru se začal vyrábět. Evropa má ale smůlu
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: