Rodina malých Mercedesů má dalšího člena. V Ženevě se ukázal model CLA Shooting Brake

  • Rodina malých Mercedesů postavená na nové platformě MFA2 dostala dalšího člena 

  • V Ženevě se představil model CLA Shooting Brake 

  • Mezigeneračně narostly vnější rozměry i zavazadelník

  • Technicky i designově navazuje CLA Shooting Brake nové generace na ostatní sourozence 

Na platformě MFA2 automobilky Mercedes-Benz už vyrostly nové generace tříd A i B a současně dorazilo také nové kompaktní čtyřdveřové kupé CLA. Teď našel tento technický základ další očekávané použití, když bylo v Ženevě představeno stylové kombi CLA Shooting Brake nové generace.

Fakticky se nekoná žádné překvapení. Co do techniky novinka navazuje na všechny dřívější sourozence, designově důsledně kopíruje model CLA. Pokud jde o rozměry, nová generace CLA Shooting Brake narostla na délku o 48 mm (4688 mm), na šířku o podstatných 53 mm (1830 mm) a rozvor náprav byl zvětšen o tři centimetry na 2729 mm. Podle očekávání klesla pouze výška, a sice o dva milimetry.

Kia ProCeed chce být cenově dostupný Mercedes CLA Shooting Brake (první jízdní dojmy)

Zvětšil se také interiér, i když podle oficiálních informací nijak podstatně. Výjimkou je pouze šířka v oblasti loktů, kde došlo k nárůstu o 3,5 cm vpředu, respektive o 4,4 cm vzadu. A výrazně byl zvětšen i zavazadelník. Ten je o necelých 7 cm širší, zhruba o 5 cm delší a má o 23,6 cm širší vstupní otvor. Objem se zvětšil o 10 litrů na konečných 505 l.

Výbava je shodná s CLA, takže nemůže chybět multimediální systém MBUX a zástup nejrůznějších asistentů dříve vyhrazených pro vrcholnou třídu S. Z motorů Mercedes aktuálně zmiňuje pouze přítomnost přeplňovaného čtyřválce s parametry 165 kW (225 k) a 350 Nm. Zatím půjde o nejsilnější dostupnou jednotku. V době příchodu na trh, který je naplánován na září, ale bude k dispozici rozsáhlá nabídka dalších motorů včetně dieselů a verzí s pohonem 4Matic.

Rodina malých Mercedesů má dalšího člena. V Ženevě se ukázal model CLA Shooting Brake
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: