Renault Trucks D 2019 šetří až 7 % paliva

Renault Trucks představuje inovovanou distribuční řadu Renault Trucks D a D Wide ve verzi 2019. Vozidla mají vylepšenou aerodynamiku, poskytují větší jízdní komfort a pohánějí je nové motory Euro 6 Step D. Kombinace všech vylepšení přispěla ke snížení spotřeby až o 7 % v porovnání s předchozí generací.

Motory  DTI 5, DTI 8 a DTI 11 ve vozech Renault Trucks D a D Wide již plní emisní normu Euro 6 Step D, která vstoupí v platnost 1. září 2019. Motory prošly modernizací, jejíž součástí je i filtr pevných částic nové generace. Pro optimalizaci spotřeby pohonných hmot jsou vybaveny novým řídicím programem. Všechna pomocná zařízení byla rovněž inovována – oba vozy jsou např. opatřeny novým systémem chlazení oleje a nízkotlakým vodním čerpadlem.

Také aerodynamika vozidel Renault Trucks D a D Wide byla optimalizována, aby se vylepšilo obtékání proudem vzduchu a tím se výrazně snížila spotřeba paliva. Distribuční modely verze 2019 jsou vybaveny novými bočními deflektory a novým nastavitelným střešním deflektorem, který je přizpůsoben pro montáž různých typů nástaveb díky možnosti seřízení do 12 různých pozic.

Pro zvýšení bezpečnosti a jízdního komfortu jsou nyní modely Renault Trucks D a D Wide vybaveny novými pomocnými asistenty řízení. Adaptivní tempomat (ACC) umožňuje automaticky udržet bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla pro plynulejší jízdu v hustém provozu a snížení únavy řidiče. Součástí nabídky je také nastavitelný omezovač rychlosti (ASL). Ovládání těchto dvou systémů je v dosahu řidiče pro bezpečnější a efektivnější jízdu.

Renault Trucks D a D Wide 2019 je možné už objednávat. Jsou kompatibilní pro provoz na bionaftu (až B100) a jsou k dispozici také ve verzi s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).renault-trucks-d-cab 1

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: