Renault spustil v Austrálii bizarní svolávací akci. Musí škrtnout slova v manuálu

Zdroj: Renault Australia
  • Australské zastoupení francouzské značky svolává do servisů 824 vozů Mégane

  • Musí řešit na první pohled bizarní problém, který se týká chybných slov v manuálu

  • Pokud by se jimi majitel řídil, mohl by ohrozit bezpečnost dětí na zadních sedadlech

Obvykle o svolávacích akcích příliš nepíšeme. Však jich také ročně proběhnou stovky a týkají se všech značek. Tu a tam se ale objeví nutná oprava poměrně zvláštní chyby. Korunu tomu nyní nasadil Renault v Austrálii. Do tamních servisů totiž potřebuje dostat model Mégane kvůli vadné informaci v manuálu.

Auto má v návodu špatně uvedenou informaci ohledně funkčnosti dětského zámku zadních dveří. Podle australského úřadu pro spotřebitelskou bezpečnost by nevhodně zvolená slova mohla vést až k tomu, že by za jízdy nebyl zámek aktivován a dítě by si mohlo dveře otevřít a v nejhorším případě dokonce vypadnout.

Díra v podlaze, slabé brzy nebo vadné airbagy. Svolávací akce loni postihly 300 modelů aut

Oprava je poměrně jednoduchá a ekologové budou mít jistě radost z toho, že nezahrnuje prostý tisky nových manuálů a jejich výměnu, což by znamenalo obrovské množství papíru. Místo toho v servisu nalistují patřičnou stránku a černou fixou přeškrtnou zavádějící slova „and doors“ (a dveře).

Problém se týká 824 kusů vyrobených mezi 16. dubnem a 11. říjnem 2016. Proškrtnutí manuálu bude samozřejmě provedeno bezplatně.

Renault spustil v Austrálii bizarní svolávací akci. Musí škrtnout slova v manuálu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: