Renault nabízí tovární tuning. Program R.S. Performance si ale na silnici moc neužijete

  • Podobně jako nabízí BMW program M Performance, přichází také Renault s možností továrního tuningu

  • Zájemci si v rámci programu R.S. Performance budou moci pořídit různé doplňky. Zatím pro Clio R.S. 

  • Potíž je v tom, že ty nejzajímavější věci nejsou schválené pro běžný provoz, takže si je legálně užijete pouze na okruzích 

Některé automobilky nabízejí zákazníkům možnost provádět na autech další úpravy. Velmi bohatý tovární tuning má například BMW. V rámci programu M Performance umožňuje vylepšit vzhled, vyměnit kola, posílit brzdy, zvýšit výkon atd. Poměrně široké možnosti nabízí ale také třeba Subaru. Teď se přidává Renault, který svůj program sportovních doplňků pojmenoval R.S. Performance. Jakkoliv vše vypadá slibně, je zde jedna zcela zásadní potíž.

Program R.S. Performance je zatím určený pouze pro Clio R.S., ale brzy dojde i na ostrý Mégane. Pořídit si můžete třeba sportovní podvozek obsahující jiné tlumiče i pružiny, výrazný zadní spoiler nebo dokonce kompletní bodykit, který po vzoru konceptu Clio R.S.16 rozšíří celou karoserii. Nechybí ani karbonová kapota, lepší mezichadič stlačeného vzduchu nebo skořepinové karbonové sedačky.

Renault Mégane R.S. umí být zábavný, ale jednoduché to mít nebude (první jízdní dojmy)

Ona zmíněná potíž je v tom, že Renault nemá tyto díly schválené pro provoz na běžných komunikacích, takže je prezentuje jako záležitost určenou pro exempláře, které jezdí na okruzích. Bodykit je navíc omezen, Renault Sport dává k dispozici 250 kusů.

Program R.S. Performance ale zahrnuje i další věci. Kromě různých hrnků, deštníků, mikin a podobných doplňků slibuje Renault ještě různé vybavení do garáže. Nabídka zatím obsahuje například stříkací pistole, tisková zpráva ale zmiňuje také třeba zvedák.

Kompletní seznam položek dostupných v rámci programu R.S. Performance najdete na oficiálním webu. Jen pro zajímavost, karbonová kapota stojí 1800 eur, bodykit 2000 eur a mezichladič vyjde na 960 eur.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: