Renault Koleos prodělal facelift. Změnil se design, interiér i nabídka motorizací

  • Po třech letech od premiéry prošla druhá generace Renaultu Koleos modernizací 

  • Facelift decentně změnil vzhled, interiér, rozšířena byla nabídka asistenčních systémů a nové jsou také motory 

  • Prodej modernizovaného Koleosu odstartuje zhruba za měsíc, první hotová auta dorazí v říjnu 

Renault Koleos aktuální druhé generace se světu poprvé představil na pařížském autosalonu v roce 2016. Tři roky od premiéry jsou všeobecně považovány za vhodný moment pro facelift, což nakonec potvrzuje i francouzské SUV. Aktuální modernizace sice nepřináší žádnou vyloženě revoluční změnu, drobnější novinky se ale týkají prakticky všech částí auta.

Na pohled poznáte omlazený Koleos zejména podle přepracované přední části, která má jiný nárazník a více chromovaných prvků. Nová jsou také litá kola, koncová světla a do nabídky přichází nový odstín barvy karoserie. nazvaný Vintage Red. Dílčí novinky interiéru zahrnují opěradla zadních sedadel nastavitelná ve dvou polohách, respektive masážní funkci pro přední sedadla. Multimediální systém nabídne kromě možnosti využít Android Auto také Apple CarPlay.

Nový Renault Koleos vs. Škoda Kodiaq: Francouz je výhodnější, Škodu ale nestíhá

Hlavní novinkou aktuálního faceliftu jsou motory. Koleos dostal dva nové naftové čtyřválce Blue dCi se systémem vstřikování močoviny. Ten menší má objem 1,8 litru a nabízí výkon 110 kW (150 k), silnější dvoulitr disponuje maximem 140 kW (190 k) a je standardně dodáván s pohonem všech kol. Oba motory se budou prodávat v kombinaci s bezstupňovou automatickou převodovkou X-Tronic. Koleos 1.8 Blue dCi X-Tronic se rozjede z nuly na 100 km/h za 11,8 s, dvoulitr potřebuje 10,1 s. Podle normy WLTP by se mělo slabší provedení v kombinovaném provozu spokojit pouze s přídělem 5,4 l/100 km, hodnoty spotřeby pro 2.0 Blue dCi zatím k dispozici nejsou.

Pokud jde o nabídku asistenčních systémů, těch měl Koleos už před faceliftem více než dost. Nechybělo třeba hlídání mrtvého úhlu, asistent pro jízdu v pruzích, adaptivní tempomat, čtení značek a tak podobně. Modernizace k tomu všemu přidala ještě rozšíření přednárazového systému o rozpoznávání chodců.

Modernizovaný Renault Koleos se začne prodávat zhruba za měsíc. První zákazníci se dočkají svého exempláře v říjnu.

Renault Koleos prodělal facelift. Změnil se design, interiér i nabídka motorizací
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: