Red Phantom je oslavou 115 let výroby luxusních automobilů značky Rolls-Royce. A může být váš

  • Speciální lak obsahuje mikroskopické částice křišťálu

  • Každá z pěti vrstev prošla více jak pětihodinovým ručním rozleštěním

  • Vznikne pouze jediný kus, který je předmětem dobročinné dražby

O tomto voze informovala automobilka Rolls-Royce už na jaře letošního roku s tím, že jedinečný Phantom bude nejen oslavou 115 let výroby luxusních automobilů značky, ale zároveň půjde také o předmět dražby, která se uskuteční výhradně online a její výtěžek půjde na pomoc lidem postiženým nemocí AIDS.

Přestože každý model Rolls-Royce se dá považovat za exkluzivní, Red Phantom posouvá laťku o další kus výš. Jeho lak, který kryje volitelnou červenou barvu Magma Red, v sobě ukrývá mikročástice křišťálu. Kromě toho je každá z jeho pěti vrstev ručně leštěná, a to nejméně pět hodin.

Lak červené barvy Magma Red má pět vrstev. Každá z nich je samozřejmě ručně leštěná
Čalounění interiéru tvoří devět typů kůže. Kůží potažená je kromě jiného také palubní deska

Také interiér se od běžného provedení nového Phantomu liší. Podepsala se pod něj afroamerická malířka a umělkyně Mickalene Thomas, která zachovala červené téma i uvnitř. Tato výrazná barva se objevuje nejen na stropnici Starlight, kterou tvoří 16600 optických vláken, ale také na koženém čalounění, a především na přístrojové desce, přičemž toto provedení se u vozu Rolls-Royce objevuje vůbec poprvé.

Aukce unikátního červeného Rolls-Royce odstartuje 4. prosince a bude pokračovat až do 13. prosince. Vyvolávací cena zatím nebyla zveřejněna, ale odhaduje se na 450 tisíc dolarů, tedy zhruba 10 350 000 Kč.

Red Phantom je oslavou 115 let výroby luxusních automobilů značky Rolls-Royce. A může být váš
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: