Range Rover Velar se představuje

  • Nový člen rodiny Range Rover vyplňuje mezeru mezi modely Range Rover Evoque a Range Rover Sport

  • Jméno Velar je odvozeno od názvu prvního prototypu Range Roveru z roku 1969

  • Světová premiéra proběhne 1. března 2017

Luxusní SUV bylo vytvořeno v roce 1970. Tehdy Land Rover uvedl svůj původní Range Rover. O téměř půl století později nit pokračuje uvedením čtvrtého modelu řady Range Rover. Značka Land Rover ho veřejnosti představí 1. března 2017. Charakteristickými znaky nejnovějšího Range Roveru Velar je elegance, jednoduchost a nejmodernější technologie zaměřené na zákazníky.

„Velar je avantgardou Range Roveru. Přináší vyšší úroveň přitažlivosti, modernosti a elegance značky. Tento vůz mění všechno,“ řekl Gerry McGovern, Land Rover Chief Design Officer.

Model Velar využívá udržitelných materiálů a vyspělé technologie. Značka Land Rover tak nadále následuje své motto „Above and Beyond“.

Původ názvu Velar (vyslovovalo se vel-ar) se poprvé objevil při uvedení prvních prototypů Range Roveru v šedesátých letech. Šlo o průkopníky v segmentu luxusních SUV. Vývojoví inženýři potřebovali skrýt konkrétní podobu 26 předprodukčních Range Roverů a tak si vybrali název Velar, který pocházel z latinského slova velare. To v překladu znamená „skrýt“ nebo „plášť“.

Podrobné informace o Range Roveru Velar budou zveřejněny 1. března 2017.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: