Range Rover SVAutobiography nabízí dokonalý komfort a zavírání dveří tlačítkem

  • Land Rover přivezl na autosalon v Los Angeles nový Range Rover SVAutobiography 

  • Jde o nejluxusnější verzi vrcholného britského SUV 

  • Auto má na svědomí divize SVO, která vůz také ručně dokončuje

  • První zájemci mohou podat objednávku už zítra

Ani Land Rover nechybí na autosalonu v Los Angeles, pro který si připravil zajímavou novinku: vůbec nejluxusnější provedení Range Roveru. Další výsledek práce divize SVO zamíří do prodeje ihned po výstavní premiéře. První zákazníci si mohou vůz objednat už zítra, tedy ve středu 29. listopadu.

Doporučujeme: Faceliftu a plug-in hybridní verze se dočkal i velký Range Rover

Range Rover SVAutobiography vychází z varianty s prodlouženým rozvorem náprav. O karoserii tisková zpráva neříká vůbec nic, nicméně první fotka ukazuje dvoubarevné provedení. Už standardní nabídka barev pro Range Rover má ovšem tolik možností (včetně příplatkových laků s cenou počítanou na stovky tisíc korun), že obavy o nedostatečný výběr vážně nejsou na místě. Tím hlavním je ale interiér.

V něm najdeme dvě luxusní křesla ve druhé řadě, oddělená pevnou středovou konzolou. Ta v sobě kromě jiného ukrývá chladicí box na dvě lahve vína nebo čtyři láhve o objemu 600 ml. Nechybí elektricky výsuvné stolečky, velké obrazovky, WiFi a podobně. Sedadla samotná jsou vybavena masáží horkými kameny, vyhřívanými opěrkami nohou a můžete je nastavovat ve všech myslitelných směrech. Podobně jako v modelech Rolls-Royce přidal Land Rover dokonce i systém, kdy lze zadní dveře zavřít pouhým stiskem tlačítka. Přece nebudete dělat něco tak namáhavého, jako je ruční zavírání dveří. Třešničkou na dortu jsou integrované hodinky Zenith.

Doporučujeme: Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]

Ačkoliv jde především o luxusní auto, Land Rover myslí i na praktickou stránku věci. Jedno zadní opěradlo jde sklopit, aby vůz byl stále schopný odvézt i delší předměty. A zavazadelník dostal výsuvnou podlahu, což má významně usnadnit nakládání zavazadel.

Zájemci mohou vybírat z poměrně široké nabídky motorizací od šestiválců přes osmiválce až po nový plug-in hybrid. Vůz bude ručně dokončován v technickém centru divize SVO, která ho má na svědomí. Základní cena je v přepočtu bezmála pět milionů korun.

Range Rover SVAutobiography nabízí dokonalý komfort a zavírání dveří tlačítkem
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (61.18%) 17 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: