Radikálně upravená Toyota GT86 s motorem z Ferrari už startuje. Poslechněte si ten zvuk

  • Projekt přestavby Toyoty GT86 na Toyotu GT4586 je nejradikálnější tuning, jaký jsme kdy v případě japonského kupé viděli 

  • Původní atmosférický dvoulitr byl vyměněn za osmiválec z Ferrari 458 Italia

  • Vůz ještě není hotový, ale motor už startuje. Zvuk má hodně zajímavý 

Někteří tvrdí, že Toyota GT86 (případně Subaru BRZ) nemá dostatečně výkonný motor. Sériový benzinový dvoulitr nabízí 147 kW (200 k) a pro svižné svezení určitě stačí. Komu to je ale málo, ten musí vůz upravit. Několik úprav včetně instalace přeplňování tu bylo už dříve. Ta nejradikálnější je ale aktuálně takříkajíc v procesu. Do Toyoty GT86 se stěhuje motor z Ferrari 458 Italia.

Doporučujeme: Volkswagen T3 Bus po radikálním tuningu má dvanáctiválec od Audi a skoro 500 koní

První zprávy o projektu se objevily už před několika měsíci. Tehdy ale šlo o prostou informaci, že takový vůz vzniká. Aktuálně práce postoupily dále. Speciál vtipně označený jako Toyota GT4586 už má za sebou první start svého nového motoru, což dokazuje přiložené video.

Jenom pro připomenutí, italský atmosférický osmiválec disponuje výkonem 425 kW (570 k) a jeho instalace do malé Toyoty si vyžádala absolutní přestavbu úplně všeho. Až bude vůz hotový, poslouží jako speciál, se kterým vyrazí do závodů profesionální drifter Ryan Tuerck.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: