Nenáviděný Chrysler PT Cruiser jako drsný offroad? Tenhle nás baví

  • Retro model z přelomu milénia dostal motor V8

  • V rukou úpravců se změnil v terénní bestii

  • Přestavěný PT Cruiser je na prodej za 4800 amerických dolarů

Motorizovaná hrůza jménem Chrysler PT Cruiser se před necelými dvaceti lety celkem slušně prodávala, časem však proslula nespolehlivostí a tendencí rozkládat se na prvočinitele. (Majitelé zachovalých a provozuschopných exemplářů prominou). Jejich hodnota na trhu ojetin je mizivá, ale přesto se najdou výjimky, za které bychom své peníze rádi utratili. 

Lada Niva Extreme Cross: Krátké svezení s ruským monster truckem

Tomuto vyladěnému kousku, na který poprvé upozornil blog Jalopnik, majitel říká PT Bruiser. S původním autem má shodnou snad jen vrchní část své siluety. Stojí na terénním podvozku nespecifikovaného původu s listovými pery na obou nápravách. Pod kapotou má osmiválec Chrysler s objemu cca 5,6 litru, který může dávat přes 280 koní, spojený s automatickou převodovkou. Jezdí na 18″ kolech obutých do 44″ terénních pneumatik. S takovou bestií pochopitelně nemůžete na silnice, ale na off-roadové závody, kde by si to mohl rozdat třeba s Ladou Niva Extreme Cross, by se hodil náramně.

Na prodej je (ve chvíli zrodu tohoto článku) v Providence Forge ve státě Virginia. Majitel si ho cení na 4800 amerických dolarů, což je v přepočtu cca 110 tisíc korun. 

Nenáviděný Chrysler PT Cruiser jako drsný offroad? Tenhle nás baví
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: