Prvním elektrifikovaným Maserati se stane baby Quattroporte. Hybridní Ghibli se představí na letošní Šanghaji

  • Prvním hybridním modelem Maserati bude sedan Ghibli

  • Společně s ním Maserati letos ukáže další tři nové modely

  • Do roku 2023 budou veškeré nabízené portfolio jezdit také na elektřinu

  • Prvním čistě elektrickým Maserati se ale v roce 2021 stane přepracovaný model GranTurimo

Italský koncern Fiat s elektrifikací svého modelového portfolia úplně nespěchá. Je totiž domluven s Teslou, že její prodeje bude v Evropě započítávat pod svou hlavičkou, díky čemuž výrazně sníží své průměrné emise CO2. Ovšem že jde o proces nevyhnutelný, dokazují první mild-hybridní modely Fiat a nyní také první hybridní Maserati.

Maserati se poprvé o jistojisté elektrifikaci svých modelů zmínilo v roce 2018. Současné plány se nyní mají tak, že v roce 2023 bude hybridní kompletní modelová nabídka. A to včetně dvou nových modelů, z nichž jeden má být dlouho očekávaný sportovní automobil. Jeho nástřel jsme mohli spatřit v konceptu Alfieri z roku 2014.

Letos se kromě hybridního pohonu Maserati představí také dlouho očekávaný sportovní model, jenž by měl vycházet z konceptu Alfieri (2014)
Testovací mula však žádnou podobnou eleganci a styl neskýtá. Doufejme, že tohle je pouze fotka dobře zamaskovaného prototypu

Prvním elektřinou „zasaženým“ modelem bude Ghibli, který dostane plug-in hybridní pohon. Podle dobře informovaných zdrojů, s nimiž je ve spojení server Automotive News, se elektrifikovaná novinka Maserati poprvé ukáže na letošním šanghajském autosalonu.

Kromě toho Maserati ještě letos ukáže přepracované Levante i Quattroporte a jako hlavní hvězdu roku konečně ukáže nový sportovní automobil, jenž se představí už na březnové Ženevě. Zřejmě však nejprve s klasickým spalovacím motorem. Tento dlouho slibovaný sporťák bude postaven na zcela nové platformě umožňující elektrifikaci. I tak se ale prvním čistě elektrickým Maserati stane v roce 2021 přepracovaný model GranTurimo.

Prvním elektrifikovaným Maserati se stane baby Quattroporte. Hybridní Ghibli se představí na letošní Šanghaji
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: