První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér

  • Na autosalonu v Los Angeles se představí nová generace Mercedesu CLS

  • Nový model poprvé dostane hybridní pohon a to i pro AMG

  • Technicky se bude jednat o mix tříd E a S

Z termínu „čtyřdveřové kupé“ se stalo takové automobilové klišé. Téměř každá automobilka musí mít ve své nabídce model, který sice vychází z běžného sedanu, ale má rychleji klesající střechu, dynamičtější proporce a i když je méně praktický s tvrdším podvozkem, bývá dražší. Ale zákazníci si vždy rádi připlatí za něco trochu jiného, co nevypadá jako taxík.

Mercedes Benz CLS (2)
Podle tradice se bude CLS od modelů třídy E a S lišit. Předek bude spíše připomínat roadster SL a nedávný koncept AMG-GT
Mercedes Benz CLS (1)
Také třetí generace CLS dostane digitální multifunkční přístrojový panel s velkou úhlopříčkou a osvětlené výdechy klimatizace

Mercedes-Benz CLS tuhle kategorii vlastně založil. Je až s podivem, že ostatním výrobcům tak dlouho trvalo, než se pustili do stejných vod. V pořadí již třetí generaci Mercedesu CLS uvidíme za pár týdnů na autosalonu v Los Angeles, který se koná začátkem prosince.

Doporučujeme: Test na pondělí: Audi RS 5 Coupé vs. Mercedes-AMG C 63 S Coupé

Německá automobilka zatím bez dalších informací vypustila do světa jen dvě upoutávky, na kterých můžeme vidět siluetu přední části auta a snímek digitálního interiéru. Jak se dalo čekat, design se bude inspirovat v nedávno představených konceptech a interiér bude ve velkém převzatý z technicky příbuzných tříd E a S.

Mercedes-Benz-CLS
První generace Mercedesu CLS s označením C219 se vyráběla v letech 2004 až 2010. Celkem bylo vyrobeno přes 170 000 kusů
Mercedes-Benz-CLS63_AMG
Výroba druhé generace C218 se rozběhla v lednu 2011 a v říjnu 2012 přišel i stylový kombík CLS Shooting Brake

Zajímavé také je, že nové CLS by mělo být k dispozici jen s hybridními pohony převzatými ze třídy S. Hybrid už najdeme i pod kapotou verzí AMG, což bude u Mercedesu vůbec poprvé. V Evropě ale pořád počítejme s turbodieselem. U benzinových motorů budou standardem filtry pevných částic. Na trh se nový Mercedes CLS dostane přibližně v polovině příštího roku.

První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: