První teaser naznačuje, že zvenku se luxusní Mercedes S moc nezmění. Uvnitř ale bude vše jinak

Zdroj: Daimler AG
  • Předchozí třída S nasadila laťku hodně vysoko, ale nová generace bude prý naprosto speciální

  • Exteriér generace W223 bude evoluční, interiér revoluční

  • Premiéra nové vlajkové lodi proběhne prostřednictvím digitální platformy Meet Mercedes Digital

Kvůli současné koronavirové situaci automobilka Mercedes-Benz urychlila vývoj komunikační platformy Meet Mercedes Digital, kterou bude pravidelně používat ke sdílení novinek a detailních informací ohledně připravovaných produktech a avizovaných novinek. Hostem první epizody byla osoba momentálně nejvýše postavená – generální ředitel společnosti Daimler Ola Källenius.

„Lodivod“ automobilového gigantu se mimo jiné rozpovídal o připravované třídě S, jejíž špionážní fotografie se už nějakou dobu objevují na internetu. A třebaže zvenku nová vlajková loď Mercedesu nevypadá bůhvíjak revolučně, interiér se zdá být zcela jinou písničkou:

Ola Källenius příliš detailních informací neposkytnul, ovšem o celkovém konceptu řekl, že je půjde o „absolutní husarský kousek“. Mluvil na základě vlastních zkušeností, protože generaci W223 v zamaskovaném prototypu už řídil na německých dálnicích. Podle něj stávající třída S nasadila laťku hodně vysoko, ale nová generace bude naprosto speciální. Zejména co se interiéru týče, kde se změnilo úplně vše.

Například volant, který Källenius představil přímo ve studiu Meet Mercedes Digital, bude využívat namísto klasického multifunkčního ovládání tlačítky dotykových ploch, středová konzola bude klasických tlačítek prostá úplně. Interiér tak malinko připomíná modely Tesla, ovšem s výrazně lepším zapracováním a materiály. Dominantou je velký tablet nahrazující středový panel, nad nímž se nachází trojice výdechů ventilace. Otázkou je, zda přechod na výhradně dotykové ovládání bude opravdu krokem vpřed i z hlediska ergonomie. Dosavadní zkušenosti to příliš nepotvrzují.

BMW X7 M50d vs. Mercedes-Benz S 560 e: Dvě koncepce luxusu

Nová generace Mercedesu třídy S by se měla ukázat někdy v polovině roku právě prostřednictvím nové komunikační platformy Meet Mercedes Digital.

Co se motorizací týká, nic není oficiální, ovšem zachován by měl být mocný vidlicový dvanáctiválec a vznikne také čistě elektrická veze s označením EQS. Nová třída S by měla mimo jiné zvládat autonomní jízdu úrovně 3.

První teaser naznačuje, že zvenku se luxusní Mercedes S moc nezmění. Uvnitř ale bude vše jinak
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: