První opravdová Cupra se jmenuje Formentor a sází na plug-in hybridní pohon

  • První skutečně samostatný model značky Cupra se jmenuje Formentor 

  • K vidění bude v Ženevě zatím jako koncept, i když ten je od pohledu velmi blízko sériové výrobě

  • Dramatické výkony benzinového dvoulitru nečekejte, Formentor je plug-in hybrid disponující celkovým maximem 245 koní

Cupra funguje coby značka přesně rok, přičemž zatím prodává model Cupra Ateca. Ten jezdí výborně, ale zároveň má snad až moc společného s klasickým Seatem Ateca. Teď ovšem přichází změna. V Ženevě ukáže Cupra svůj první opravdu samostatný model, který se jmenuje Formentor.

Cupra Formentor je také crossover. Technické podrobnosti zatím k dispozici nejsou, španělská média ale hovoří o společném základu právě se Seatem Ateca. Výkonný dvoulitr TSI tohle auto alespoň prozatím nenabízí. Prezentovat se bude jako sportovní plug-in hybrid kombinující zážehovou jednotku a elektromotor. Celkový výkon tohoto systému je 180 kW (245 k), přičemž v čistě elektrickém režimu ujede Formentor až 50 km (dle WLTP). Auto dostane rovněž automatickou převodovku DSG a adaptivní tlumiče DCC.

Cupra Ateca vs. Seat Ateca FR 2.0 TSI 4Drive: Co vlastně přináší značka Cupra v praxi?

Na další podrobnosti si budeme muset ještě pár dnů počkat. Tisková zpráva už pouze zmiňuje přítomnost karbonových skořepinových sedadel v interiéru nebo desetipalcový displej umístěný na palubní desce. Design auta jako takového si můžeme prohlédnout v galerii na prvních oficiálních fotkách. Formentor vypadá zajímavě, ale docela nám připomíná Infiniti.

Seat Cupra zatím mluví o své novince jako o konceptu, už od pohledu je ale zřejmé, že ten má k sériové výrobě hodně blízko. O tom, že si tohle auto časem budeme moci koupit, nakonec svědčí i stručná tisková zpráva. Ta říká, že „plán na zdvojnásobení prodejů v horizontu tří až pěti let se zhmotní spolu s odhalením modelu Cupra Formentor“.

První opravdová Cupra se jmenuje Formentor a sází na plug-in hybridní pohon
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Jsem zvědavý, jestli zůstane název Formentor. Přece jenom SEAT vždy používal názvy podle měst atd. Španělska. Možná i tímto ještě více osamostatní CUPRU. Uvidíme.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: