Průlet Nio EP9 Nürburgringem je fascinující ukázka schopností dnešních elektromobilů

  • Elektromobil Nio EP9 aktuálně drží na Nürburgringu nejlepší čas mezi sériově vyráběnými automobily 

  • K dispozici je konečně také video zachycující kompletně celé ostré kolo 

  • Nio EP9 je absurdně rychlý elektromobil

Před pár dny jsme psali o tom, že se měnily tabulky rekordních časů zajetých na Nürburgringu. Čínský elektromobil Nio EP9 totiž tuto slavnou trať zvládl v čase 6:45,9 a tím překonal úplně všechna sériově vyráběná auta, která se zde v minulosti ukázala. Aktuálně už je na internetu ke shlédnutí také video zachycující ostré kolo v podání tohoto elektromobilu.

Doporučujeme: Absolutně nejrychlejším sériovým autem na Ringu je čínský elektromobil Nio EP9

Jistě, můžeme spekulovat o tom, jak moc je Nio EP9 vlastně sériově vyráběný automobil, když vznikne jen pár kusů. Stejně tak můžete ohrnout nos nad prostou přítomností elektrického pohonu. Jenže to nic nemění na skutečnosti, že tento čínský elektrický supersport doslova proletěl legendární okruh způsobem, jaký se jen tak nevidí.

Přesvědčit se o tom můžete na přiloženém videu, kde jsou krásně vidět výhody takto koncipovaného elektrického pohonu. Nízké těžiště kombinované se čtyřmi samostatně pracujícími elektromotory (každý pohání jedno kolo) znamenají ve výsledku nehoráznou rychlost v zatáčkách. Navíc jezdec vypadá, že se u toho ani příliš nezapotí.

Doporučujeme: Porsche 918 Spyder a jeho rekord na Nürburgringu

Jen pro připomenutí, výkon tohoto speciálu je 1 MW, zrychlení z nuly na 100 km/h trvá pouze 2,7 s a z nuly na 300 km/h se EP9 rozjede za 15,9 s. Nejvyšší rychlost má hodnotu 313 km/h.

Průlet Nio EP9 Nürburgringem je fascinující ukázka schopností dnešních elektromobilů
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: