Produkce staré i30 skončila. Nový Hyundai i30 kombi se začne vyrábět v pondělí

  • Hyundai vyráběl druhou generaci modelu i30 kombi do konce dubna 

  • Nové kombi začne sjíždět z nošovické výrobní linky v pondělí 15. května 

  • Celkem bylo vyrobeno více než 530 tisíc exemplářů modelu i30 druhé generace

Nová generace modelu Hyundai i30 se začala v Nošovicích vyrábět už v prosinci minulého roku. Souběžně ale dále pokračovala produkce druhé generace s karoserií kombi. Po ženevském odhalení nového kombi byla ovšem ukončena výroba i tohoto dosluhujícího modelu, aktuálně je vše připraveno na zahájení produkce i30 kombi třetí generace.

Doporučujeme: Hyundai i30 Kombi byl odhalen. Jeho zavazadelník má objem 602 litrů

Výroba staré i30 kombi byla ukončena s koncem dubna. Tím se také definitivně uzavřela kapitola týkající se druhé generace i30. Ta se začala v nošovické továrně vyrábět v lednu 2012 jako pětidveřový hatchback, v červnu téhož roku dorazilo kombi a následně i třídveřové provedení, se kterým se u aktuálního vydání nepočítá. V Nošovicích dohromady vzniklo více než 530 tisíc exemplářů tohoto modelu. Suverénně nejvíce jich skončilo v Německu (112,5 tisíc), na český trh se za více než pět let dostalo zhruba 33 tisíc exemplářů.

Doporučujeme: Tohle je „tajemný“ Hyundai i30 s karoserií fastback. Vypadá jako klasický liftback

V pondělí 15. května Hyundai oficiálně spustí výrobu nového kombi odvozeného od třetí generace i30. V září letošního roku pak bude produkce rozšířena o sportovní provedení i30 N a v prosinci dorazí další verze, kterou Hyundai označuje jako „fastback“. Podle všeho ale půjde o klasický liftback (tohle označení automobilka použít nemůže, protože za liftback považuje pětidveřovou i30).

Produkce staré i30 skončila. Nový Hyundai i30 kombi se začne vyrábět v pondělí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: