Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů

  • Honda NSX GT3 je určena zájemcům o závodní okruhové svezení

  • Auto bude dostupné také v Evropě 

  • Zákazníci budou potřebovat v přepočtu minimálně dvanáct milionů 

Honda v poslední době pracovala na vývoji okruhového speciálu vycházejícího z modelu NSX. Ve své testovací sezóně vůz vyrazil do prvních ostrých závodů, najezdil na okruzích zhruba 80 tisíc kilometrů a v Americe získal pod značkou Acura v seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship také první vítězství. Aktuálně je vývoj u konce a přichází fáze prodeje. Takže pokud máte zájem a dost peněz, můžete si tuhle specialitu objednat.

Doporučujeme: Honda Civic Type-R má český ceník. Těsně se vejde do milionu

Levná legrace to samozřejmě není. Základní cena je v přepočtu přibližně dvanáct milionů korun a počítat musíte také s dalšími 2,4 miliony za balíček potřebných náhradních dílů. Honda bude svůj speciál nabízet zájemcům po celém světě od Ameriky, přes Evropu, až po Japonsko nebo Austrálii. V Evropě budete moci s tímto vozem vyrazit třeba na čtyřiadvacetihodinovku na Nürburgringu.

Doporučujeme: Honda Civic Type-R je nejrychlejší předokolkou na Nürburgringu

Honda ve své tiskové zprávě zdůrazňuje, že základ auta vzniká vedle klasické civilní NSX, což platí také o přeplňovaném zážehovém šestiválec s objemem 3,5 litru. Ten má s běžným provedením shodný blok válců, hlavu, nebo i písty. Přes šestistupňovou sekvenční závodní převodovku jsou poháněna kola zadní nápravy.

Zatímco základní vůz i motor se vyrábí v Americe, finální kompletaci závodního speciálu obstará společnost JAS Motorsport sídlící v Itálii. První zákaznické Acury NSX GT3 se objeví na závodních okruzích příští rok.

Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.81%) 21 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: