Prodeje Hyundai v říjnu meziročně vzrostly o 21 %

Automobilka Hyundai prodala na českém trhu od začátku roku 16 992 vozů. Oproti minulému roku jde o nárůst o více než 7 %. V říjnu se v České republice prodalo 1 992 vozů Hyundai, což je 21% nárůst oproti říjnu 2015 a podíl 10,8% na českém trhu. Značka Hyundai tak upevnila pozici druhé nejsilnější automobilky u nás.

Nejprodávanějším modelem značky byl v říjnu model i30. S 636 prodanými vozy jde o druhý nejprodávanější vůz v kategorii nižší střední třídy. Velmi dobře se dařilo také modelu ix20, kterého se v říjnu prodalo 433 kusů. Tento vůz tak nadále drží s bezmála 65% tržním podílem pozici jasné jedničky v kategorii malých MPV. Od počátku roku se na špičce prodejních žebříčků drží model Tucson, kterého se za deset měsíců letošního roku prodalo 2 616 kusů. Současný hit automobilky je ve své kategorii SUV-C za rok 2016 vůbec nejprodávanějším vozem.

Uvedená čísla o prodejích jsou očištěna o zmanipulované registrace, jimiž některé konkurenční značky záměrně zkreslují své skutečné prodeje. V reálných prodejích není započtena ani tzv. neprůhledná kategorie a to z toho důvodu, že v této kategorii nelze jednoznačně identifikovat koncového zákazníka.

Prodeje Hyundai v říjnu meziročně vzrostly o 21 %
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: