Na prodej je dieselová apokalyptická motorka s pohonem obou kol. Máte zájem?

  • Kdybyste sháněli opravdu extrémní motocykl, jeden je aktuální na prodej

  • K pohonu využívá dvakrát přeplňovaný dieselový motor a hydrauliku 

  • Poháněna jsou obě kola

  • Cena přesahuje 300 tisíc 

Pokud chcete vyrazit do nadcházející sezóny na něčem neobvyklém, aktuálně se vám nabízí vskutku extrémní motocykl. Ten sice není příliš rychlý, ale zaujme svými rozměry, apokalyptickým vzhledem a technickým řešením. Základem je totiž naftový motor, který pohání za pomoci hydrauliky obě kola.

Doporučujeme: Tato šestikolka není z filmu Šílený Max, je to speciál od společnosti Southern Rust

O projektu se psalo už v roce 2015. Autor tohoto zběsile vypadajícího stroje chtěl postavit motocykl kolem naftového motoru Yanmar o objemu 840 cm3. Původní myšlenka byla použít dieselový agregát jako generátor elektrické energie a na kola umístit elektromotory. Takové řešení by ovšem bylo extrémně nákladné, proto se dostala ke slovu hydraulická alternativa, respektive hydrostatický pohon.

Motocykl je dlouhý přes tři metry a je schopný se rozjet až zhruba na 157 km/h. Jezdec má k dispozici také vzduchové odpružení, díky kterému odstavíte tohle monstrum jednoduše tak, že ho prostě spustíte na silnici.

Doporučujeme: Galerie — Největší šílenosti z tuning show SEMA 2016

Věc, která ze všeho nejvíce připomíná pojízdný kanón, už byla dokončena. Na internetu najdete řadu videí, kde je apokalyptický motocykl k vidění v jízdě. Aktuálně se tento stroj objevil na ebay, takže pokud vás zaujal, může být váš. Prodávající si ho cení na téměř patnáct tisíc dolarů, což je v přepočtu přibližně 380 000 korun.

Na prodej je dieselová apokalyptická motorka s pohonem obou kol. Máte zájem?
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65.71%) 7 hlas/ů
Sdílejte

3 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: