Přijde vám Porsche 911 Carrera S slabé? Automobilka nabízí tovární tuning

  • Porsche začalo nabízet tovární tuning pro Carreru S

  • Výkon se zvýší o 30 koní, točivý moment o 50 Nm

  • Parametry se dostanou na úroveň verze 911 GTS

  • Také se zvyšují ceny vozů Porsche o 0,9 až 2%

Pokud se vám zdá, že vaše Porsche 911 Carrera S moc nejede, má pro vás automobilka řešení tohoto palčivého problému. Prodává totiž oficiální kit, který zvedne výkon plochého přeplňovaného šestiválce 3,0 l na úroveň vrcholného modelu GTS. Záruky se taková úprava samozřejmě nedotkne.

Třílitrový šestiválec má standardně výkon 309 kW (420 k) a točivý moment 500 Nm. Po úpravě bude 911 Carrera S dosahovat výkonu 331 kW (450 k) a točivého momentu 550 Nm. Tuning je dostupný jak pro zadokolky, tak pro čtyřkolky a verze s manuálem nebo automatem PDK. Jak moc se zlepší zrychlení a nejvyšší rychlost, to Porsche neuvádí. Tabulková spotřeba zůstane stejná.

Doporučujeme: BMW M2 Coupé vs. Porsche Cayman — Juniorská extraliga

Nemyslete si, že si Porsche naúčtuje téměř 11 000 eur (necelých 300 000 korun v závislosti na výbavě a verzi) a jen vám načipuje motor. Dostanete větší turba, aktivní uložení motoru, upravené chlazení brzd a nový výfukový systém. Nyní si můžete tenhle tovární kit objednat zatím jen z výroby, ale od června letošního roku začne Porsche nabízet i dodatečnou úpravu na již vyrobené vozy.

Porsche také rozšiřuje nabídku barev nejen na 911, ale i na ostatní modely. Dále se modernizuje palubní systém a rozšiřují možnosti konektivity. Spolu s lehkou modernizací se ale zvedá také cena a Porsche uvádí, že většina modelů se zdražuje o 0,9 až 2,0 %. Jen u modelu Cayenne S Diesel Platinum Edition se cena nemění.

Přijde vám Porsche 911 Carrera S slabé? Automobilka nabízí tovární tuning
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: