Představení DAF CF Electric a nových FAW na veletrhu Solutrans

Tahač 4x2 DAF CF Electric právě podstupuje provozní zkoušky

Společnost DAF Trucks na veletrhu Solutrans, jenž se koná každé dva roky ve francouzském městě Lyon, představila tahač DAF CF Electric plně elektrickým pohonem, jenž v současné době podstupuje rozsáhlé provozní zkoušky u zákazníků v Německu a Nizozemsku.

DAF CF Electric právě podstupuje rozsáhlé provozní zkoušky u zákazníků. Jde o tahač v konfiguraci 4×2 a celkovou hmotností soupravy až 37 t s plně elektrickým pohonem vhodným zejména pro rozvážkovou dopravu v městských a příměstských oblastech, kde se často používají lehké jedno- či dvojnápravové návěsy. Pohonné ústrojí intelligent VDL E-Power Technology tvoří elektromotor o výkonu 210 kW napájený lithio-ionovými akumulátory o celkové kapacitě 170 kWh. Dojezd činí až 100 km. Je tedy vhodným řešením pro bezemisní velkoobjemovou přepravu v městských oblastech. Akumulátory se nabíjejí s funkcí rychlého nabití za 30 minut do 80 % kapacity, nabití na plnou kapacitu pak trvá hodinu a půl.

Nový 8×4 DAF CF FAW

DAF Trucks ve své expozici vystavila i nový podvozek FAW, který je k dispozici jak ve střední řadě CF, tak i pro XF. Předveden byl jako 8×4 CF FAW, vhodný zejména pro stavebnictví. Nová konfigurace se vyznačuje trojitou zadní nápravou. Poháněná dvounáprava zajišťuje vynikající trakci, řízená vlečená náprava pak výbornou manévrovatelnost. Celková hmotnost nového podvozku 8×4 FAW může dosáhnout až 37 tun. Je tedy vhodný pro přepravu rozměrných či těžkých nákladů např. na staveništích s relativně omezeným prostorem. Nový podvozek představuje ideální základ pro sklápěč či domíchávač, případně pro hákový nosič kontejnerů.

Představení DAF CF Electric a nových FAW na veletrhu Solutrans
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: