Před nákupem ojetého vozu si nově můžete prohlédnout také závady nalezené při STK

Zdroj: Lukáš Dittrich, Autobible.cz
  • Na webu kontrolatachometru.cz zájemci nově naleznou více informací

  • Kromě stavu tachometru při STK si lze nyní prohlédnout také podrobnější záznam o závadách

  • MDČR nově zpřístupnilo také větší množství dat z registru vozidel 

V rámci boje se stáčením tachometrů už motoristům nějakou dobu slouží web kontrolatachometru.cz. Po zadání VIN kódu zde zájemci naleznou přehled technických prohlídek a současně také počet najetých kilometrů zaznamenaných v den prohlídky. Aktuálně MDČR přichází se zajímavou novinkou, když množství informací uvedených na tomto webu dále rozšířilo.

Kromě termínů pravidelných technických prohlídek a množství najetých kilometrů nově na webu kontrolatachometru.cz najdete také detailnější záznam z STK. Konkrétně je řeč o seznamu závad zjištěných při prohlídce. Tyto informace se hodí zejména při hledání ojetého vozu. Posloužit mohou jako určité vodítko, na co se před nákupem zaměřit. Stejně tak vám napoví, jak dobře se majitel o prodávaný automobil staral.

Na webu kontrolatachometru.cz nově kromě stavu najetých kilometrů při STK najdete také podrobnější záznam z prohlídky zahrnující soupis zjištěných závad (zdroj: kontrolatachometru.cz)

Informace z STK nejsou jedinou aktuální novinkou. Ministerstvo dopravy rovněž zpřístupnilo další data z registru vozidel. Najdete je na adrese www.dataovozidlech.cz, kde si můžete pomocí filtrů zobrazit nejrůznější přehledy. Tato novinka je určena spíše odborné veřejnosti, ale hrát si s těmito daty může úplně každý.

Ministerstvo dopravy zároveň připomíná, že přes Portál občan lze už pár měsíců získat informaci o vlastnictví vozidla, stejně jako je možné v kombinaci s datovou schránkou požádat o nový řidičský průkaz nebo se podívat na aktuální stav bodového konta.

Před nákupem ojetého vozu si nově můžete prohlédnout také závady nalezené při STK
Ohodnoťte tento článek!
2.4 (48%) 5 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

  1. To je hustý.Prodal jsem auto a borec co jej ode mne koupil jej stáhl o 170 000km.Tak to je bomba.
    19.09.2014 STK CZ-3726-14-09-0x1x Evidencní kontrola 212 619
    30.05.2014 STK CZ-3702-14-05-1x3x Opakovaná 383 303

PŘIDAT KOMENTÁŘ: