Právě vyšel časopis Auto motor a sport 12/2018

  • Nová Škoda Kodiaq GT oficiálně představena: čím se liší od běžného Kodiaqu?

  • BMW X5: v nové generaci je ještě mohutnější, jezdí ale pořád skvěle. Zaujme však i zajímavými vychytávkami… ¨

  • Porsche Cayman GTS: Nekazí to čtyřválec superzábavnému šasi?

  • BMW X2 vs. Audi Q2: souboj malých crossoverů s dieselovými motory a 4×4

Tváří prosincového Auto motor a sportu je nová verze Škody Kodiaq, model Kodiaq GT. Ten je zatím určen pouze pro čínský trh, takže jej dlouho zahaloval oblak tajemna. My jsme jej ale odfoukli: víme, v čem se liší od české verze z klasickou zádí a co přináší nového.

XXX_titul_12_18.inddAž v amerických Skalistých horách jsme zjišťovali, jak jezdí novinka z urozené stáje automobilky Rolls-Royce. Jde o přelomový model Cullinan, s karoserií typu SUV. Trochu připomíná přifouklý Range Rover, pod kapotou pracuje dvanáctiválec a cena začíná lehce nad osmi miliony.

ROLLS-ROYCE_CULLINAN-1

Novinek s karoserií SUV je ale v čísle 12 mnohem více: otestovali jsme třeba novou generaci oblíbené Hondy CR-V (jde o celosvětově nejprodávanější SUV!) a také horkou novinku z Francie, vrchol nabídky Citroënu. Tedy přesněji řečeno jde o model z luxusní odnože DS, která se stala svébytnou automobilkou. A DS 7 Crossback se zážehovým motorem o výkonu 165 kW se rozhodně nemá za co stydět! A ještě jedno SUV, tentokráte z exotického Maroka: právě tam jsme totiž testovali terénní schopnosti Volkswagenu Touareg.

Příznivce hbitějších a lehčích aut potěší hned trojice lehkonohých sportovců: Fantastické Porsche Cayman GTS, v rubrice retro dopodrobna otestovaný ikonický Lotus Elan z roku 1966 a také Subaru BRZ s podvozkovými díly a dalšími úpravami z dílen STI.

LOTUS_ELAN-1

Z testů vyberme například srovnání Audi Q2 s BMW X1, rodinný ideál Audi A6 Avant 50 TDI, případně poněkud větší vydání rodinného snu v podobě obytné verze Mercedesu třídy V, známé pod názvem Marco Polo. Vlasy ve větru vlály při testu Abarthu 124 Spider, skříňku z Ikey zase s velkou porcí stylu odvezlo Volvo V60 D4.

GUMBALKAN_2018-1Jako perličku jsme si pro vás připravili unikátní reportáž ze soutěže Gumbalkan. Auta s cenou do 25 000 korun se za dohledu koní a koz musí popasovat s náročnými silnicemi a terénem Rumunska. Úchvatné scenérie, skvělý zážitek. Tak hezké čtení!

Právě vyšel časopis Auto motor a sport 12/2018
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: