Právě vychází časopis Motocykl 5/2018

  • První testy: Triumph Speed Triple RS, Royal Enfield Himalayan, Honda Africa Twin Adventure Sports
  • Srovnávací test: Yamaha Tracer 700 vs. Kawasaki Ninja 650
  • MotoGP: Logistika a Grid girl
  • Fascinace: TT Isle of Man, Speed biky

  MC_5_001_TITULKAZakladatel třídy velkých nakedů, Triumph Speed Triple, prošel před letošní sezonou další velkou modernizací. Zásadní změny se dotkly především elektroniky u vyšperkované verze RS, kterou jsme hned za tepla důkladně prověřili. Nová Honda Africa Twin Adventure Sports se zabydlela v naší redakční garáži na celý rok, a po měsíci intenzivního seznamování přinášíme první dojmy. Yamaha MT-09 stále definuje segment naked motardů, ale jak se ukázalo, umí být i motorkou pro každý den.

Africa Twin AS Yamaha

Kawasaki Ninja 650 a Yamaha Tracer sice nepatří do úplně stejné kategorie, ale obě mají shodné ambice uspět ve sportovní turistice. Která z nich se na dovolenou ve svižném tempu hodí lépe? Royal Enfield před nedávnem ukázal světu svoje první cestovní enduro, které ve srovnání se současnou nabídkou ostatních výrobců vypadá, jako z jiné planety. I výkonem a cenou podprůměrný Himalayan však dokáže zprostředkovat nezapomenutelné zážitky. Ducati 959 Panigale v redakčním testu ukázala velmi přívětivou tvář, ale motorka do města z ní asi nikdy nebude – nejvíc se jí líbí na zakroucených silnicích s kvalitním povrchem.

 

RoyalEnfield Sportstourery

V motocyklové historii vznikla díky honbě za rychlostí řada legendárních strojů. Náš přehled speed biků se věnuje nejen šílenství devadesátých let minulého století. Na ostrově Man se schyluje k dalšímu ročníku slavné Tourist Trophy, a my jsme si trať nejslavnějšího roadracingového závodu byli osobně prohlédnout v doprovodu jezdců zvučných jmen. Prostředí MotoGP je v porovnání s TT mnohem sterilnější, ale i život v jeho padoku stojí za detailní průzkum. Zajímá vás, jak funguje logistika při zámořských závodech, nebo jak se česká dívka vypracovala od držení deštníku na pozici manažerky pro komunikaci s médii ? I to se – spolu se spoustou dalších zajímavých a užitečných informací – dozvíte v květnovém čísle časopisu Motocykl.

 

Gridgirl TTman

MOTOCYKL 5/2018 vychází ve čtvrtek 10. května.

Obsah

Právě vychází časopis Motocykl 5/2018
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: