Homologace jako základ
V první řadě si bezesporu vybraný výrobek pořádně prověřte. Soustředit byste se měli především na tuzemskou i evropskou homologaci. O jakou normu se konkrétně jedná? Jde o normu 94/20/EHK 55. Její hodnoty musí být vyznačené na jakémkoli prodávaném tažném zařízení. Montáž lze řešit přímo v dílně, která vám nakonec vystaví typový list. Můžete si být jistí jak kvalitou zařízení, tak i prací. Jestliže se rozhodnete pro montáž svépomocí a máte šikovné ruce, vše zvládnete. I tak si ale nechte zkontrolovat vaše nové tažné zařízení na stanici technické kontroly.
Tři základní druhy tažného zařízení
Přesně takové množství alternativ se vám nabízí. My se na ně podíváme mnohem podrobněji. Každé tažné zařízení má své klady i zápory.
Pevné tažné zařízení
Jakousi klasiku představuje napevno namontované tažné zařízení. Vyznačuje se především maximálně pevností a bytelností. Jestliže častěji převážíte nějaké těžké náklady, není vhodnějšího řešení. Cenově se také jedná o nejvýhodnější záležitost. Problém u tohoto druhu tažného zařízení může nastat v souvislosti s parkovacím asistentem. Ten může označovat tažné zařízení jako překážku v cestě.
Odnímatelná konstrukce
Nechcete-li mít tažné zařízení na vozu napořád, zvolte takové, které se vyznačuje odnímatelnou konstrukcí. Hodně dobrá je především ta automatická. Hodí se hlavně k autu, na kterém bude tažné zařízení zapojené velmi často. Pro ostatní případy jsou vhodné páková a ruční varianta.
Otočné řešení nabízí maximální komfort
Pohodlí jak z hlediska samotného provozu, tak i montáže nabízí otočné tažné zařízení. K použití je připraveno doslova expresně. Vy s ním budete mít jenom minimální práci.
Šetřit se nevyplácí
U tažného zařízení v každém případě. Cena tažného zařízení se liší podle kvality provedení a typu samotného tažného zařízení. Investujte určitě také do spolehlivé montáže. Budete tak mít jistotu absence jakýchkoli oplétaček s Policií České republiky. Myslet navíc budete na vaši bezpečnost a také na bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu.