Mototechna v tuzemsku prodává nejvíc zánovních aut

12. 8. 2019
Autor: Redakce

Značka Mototechna, kterou znají lidé ještě z dob socializmu, jako první využila mezery na trhu a včas zaznamenala zvýšenou poptávku zákazníků po zánovních automobilech. Díky tomu si již několik let drží pozici největšího prodejce zánovních vozů u nás. Výhodou zánovních automobilů oproti novým je jejich okamžitá dostupnost a cena nižší až o 40 %.

Pod obnovenou značku Mototechna skupina AURES Holdings soustředila prodej zánovních vozů v roce 2012. Značka se během sedmi let stala největším prodejcem zánovních aut v České republice. Dnes nabízí více než 1 500 vozů. „Největší výhodou nákupu zánovních vozů v Mototechně patří výběr a rychlost nákupu. Nabízíme auta dvaceti značek a padesáti modelů. S vybraným vozem můžete odjet ten samý den. Poskytneme i financování nákupu vozu na splátky, zajistíme povinné ručení i havarijní pojištění. Většina aut je navíc ještě v tovární záruce. Ale hlavně oproti nákupu nového auta významně ušetříte, přitom zánovní vůz se od nového prakticky neliší,“ vysvětluje Karolína Topolová, generální ředitelka skupiny AURES Holdings, kam značka Mototechna patří.

Mezi nejpopulárnější modely zánovních vozů, prodávané v Mototechně, patří vozy Škoda Fabia, Škoda Octavia, Hyundai i30, Kia  Sportage a Volkswagen Golf.

Vozy z Mototechny jsou v nabídce 22 poboček skupiny v České republice a čtrnácti na Slovensku. Za dobu své obnovené existence prodala Mototechna již přes 50 000 vozů. Celá skupina AURES Holdings ročně pod značkami Mototechna či AAA AUTO zobchoduje přes 80 000 vozů v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě.

Mototechna je již třetím rokem oficiálním partnerem naší nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna ligy, které půjčuje 105 automobilů. Jedná se o vůbec první spolupráci prodejce ojetých vozů s nejvyšší fotbalovou soutěží v celostátním měřítku. Tvářemi značky Mototechna jsou česká špičková tenistka Karolína Plíšková, její sestra Kristýna, Miss ČR a influencerka Andrea Kalousová či módní návrhář kubánského původu Osmany Laffita.