5 důvodů, proč se vyplatí jezdit do autorizovaného servisu

24. 3. 2022
Zdroj: Barth

Jste hrdými majiteli vozidla a chcete mu dopřát tu nejlepší péči? Jezdíte s ním pravidelně na prohlídku, měníte mu olej, kontrolujete brzdy, čistíte klimatizaci, ale přemýšlíte, zda se vám vyplatí za tuhle péči platit v autorizovaném servisu víc než v nějaké menší opravně? Čtěte dál! On ten autorizovaný servis vůbec není tak drahý, jak se zdá.

Autorizovaný servis poskytne vašemu autu tu nejlepší péči

Do pořízení nového auta jste investovali čas i peníze, jistě očekáváte, že vám pár let bude dobře sloužit. Aby tomu tak bylo, musíte se o něj starat, nic nepodceňovat a pravidelně s ním jezdit do servisu. Díky tomu můžete případný problém odhalit třeba i dřív, než naroste do větších rozměrů.

U nových aut je servisování v autorizovaném servisu podmínkou pro zachování záruky

Kdo už si někdy nové auto pořídil, ten ví, že to tak opravdu je. A má to svou logiku. Autorizovaný servis je zárukou odbornosti, mechanici pravidelně absolvují školení od výrobce. Tak kde jinde by měli vědět, co vašemu plechovému kamarádovi schází nebo jak se o něj nejlépe starat, než právě tady?

Autorizovaný servis používá originální náhradní díly

Velkou výhodou autorizovaných servisů je skutečnost, že používají výhradně originální díly nebo díly a technologie schválené výrobcem auta. Nemusíte se tak bát, že v autě budete mít nějakou levnou náhradu nebo dokonce už použitý díl.

Víte, že autorizovaný servis je nejlepší volbou i v případě, že dojde k poškození auta v důsledku nehody? Oprava splní standardy výrobce a vůz i nadále splňuje bezpečnostní normy.

Cenu opravy umí odhadnout předem

Autorizované servisy často mívají stanovený čas na konkrétní opravu, díky tomu snáz odhadnou, kolik vás to celé bude stát. Jelikož mechanici modely znají a podstupují pravidelná školení, zkrátí se čas na hledání závady. Zatímco v neautorizovaném servisu často tápou, diagnostika jim zabere dlouhé hodiny a pak často stejně jednou s vozem do autorizáku, tady závadu odhalí rychle. Vy tak budete bez auta kratší dobu.

Mechanici mají k dispozici aktuální diagnostické vybavení

autorizovaném servisu mají k dispozici potřebnou diagnostiku právě pro váš vůz, což dokáže ušetřit čas a vám i finance. Navíc mohou případné problémy konzultovat přímo s inženýry výrobce, což je mnohdy velká pomoc.

Na práci autorizovaného servisu dostanete záruku

Záruka na práci je šest měsíců, na náhradní díly dva roky. To asi víte. Když se ale vydáte do autorizovaného servisu, za opravu provedenou tady ručí prostřednictvím autoservisu výrobce vozidla. Když vsadíte na neautorizovaný servis, ručí za ni jen tento servis. A co je víc? Odpověď je asi jasná.

Víte, že další velkou výhodou autorizovaných servisů je zápis do servisní knížky, což oceníte ve chvíli, kdy jednou budete chtít auto třeba prodat, a taky prokazatelná historie vozu? Servisy si totiž vedou evidenci o každé vaší návštěvě. A nemusíte ani navštívit pokaždé stejný servis. Mají také přehled o případných ,svolávačkách‘. Když přijedete s autem na prohlídku nebo opravu, automaticky kontrolují, zda se některá netýká právě vašeho vozidla.