Povinné ručení dražší až o 80 %! Bude se zdražení týkat i vás?

Průměrnou cenu nejobvyklejšího povinného ručení mapuje takzvaný POV Index, jehož výše se na konci loňského roku dostala na nový vrchol. V průměru se od srpna roku 2019 zdražovalo o 2 %, nejvíce se zvyšování cen dotklo pojistníků z menších měst. Jak se cena pojištění odpovědnosti z provozu vozidla bude vyvíjet v letošním roce?

Ještě donedávna platilo pravidlo, že lidé z metropole za povinné ručení zaplatí mnohem více než ti z maloměsta. Rozdíl se ale postupně zmenšuje, aktuálně k hodnotě POV Indexu je v Praze zapotřebí přičíst +10,4 %, zatímco v menších městech -13,2 %.

Až 80% příplatek za povinné ručení! Bude se týkat i vás?

Zdražování povinného ručení bylo patrné po celou dobu roku 2019, majitelé vozidel pocítili zvyšování cen v průměru o 4 %. Dražší pojistka je proto nevyhnutelná, přesto se ale pojišťovny stále snaží rozlišovat klienty a nabízet těm bezrizikovým výhodnější produkt. Tento trend se nevyplácí především řidičům, kteří jezdí nebezpečně a kteří mají na svém kontě už řadu nehod. Ti si budou muset připlatit za povinné ručení, v některých případech dokonce až o 80 % navíc.

Za zdražováním stojí nárůst nákladů a finanční objem škod, který v roce 2019 činil necelých 11 miliard korun, přitom před pěti lety dosahoval sotva 4 miliardy korun. Ročně se z povinného ručení uplatňuje 300 tisíc škod, čísla pak mluví jasně, nehodovost se objevuje v průměru u 36 řidičů na každých 1 000 pojištěných vozidel. U mladých motoristů je riziko nehod mnohem vyšší, ve věkové skupině 18 let ke škodám dochází u každého pátého.

Ani v roce 2020 nemusíte platit drahou pojistku. Stačí si vybrat levnější produkt

Trend v nárůstu cen bude pokračovat i v roce 2020, povinnost pojistit každé motorové vozidlo před vjezdem na komunikaci vám tak vytáhne z peněženky více peněz. Na druhou stranu je tu ale stále možnost výběru, ten se sice pro letošek zúžil kvůli sloučení dvou velkých hráčů pod značku Generali Česká pojišťovna, avšak i nadále je z čeho volit.

Nabídky jednotlivých pojišťoven se liší a s nimi také rozsah krytí a cena, vždy je proto nutné pojistku vybírat komplexně a nezaměřovat se pouze na jeden faktor.

  • Rozsah krytí a limity
  • Asistenční služba
  • Připojištění
  • Benefity navíc
  • Cena

Porovnat takto desítky pojistných produktů ale nemusí být pro každého snadným úkolem, proto se při výběru vyplatí využít online srovnávač povinného ručení, který vám na základě vašich potřeb a požadavků nabídne adekvátní pojistku.

TIP: Kromě výběru na internetu si lze povinné ručení také online sjednat, potřebovat k tomu budete osobní údaje a parametry z technického průkazu. Zelenou kartu obdržíte ihned po sjednání e-mailem, posléze vám přijde v klasické podobě poštou.

Povinné ručení dražší až o 80 %! Bude se zdražení týkat i vás?
Ohodnoťte tento článek!
2.4 (48.57%) 28 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: