Porsche obnoví výrobu 911 GT2 RS, protože se několik exemplářů utopilo v moři

  • Výroba Porsche 911 GT2 RS byla ukončena

  • Poslední modely určené pro Brazílii se utopily v moři

  • Porsche obnoví výrobu, aby utopené exempláře nahradilo 

Když Porsche představilo model 911 GT2 RS, zaznamenalo s ním obrovský úspěch. Automobilka vypustila do prodeje pouze 1000 exemplářů a ty nabídla po celém světě. Vůz za zhruba sedm milionů korun byl okamžitě vyprodán, přičemž Porsche letos v únoru definitivně ukončilo jeho výrobu. Jenže ta teď musí být obnovena.

Důvodem je brazilský trh. Před několika dny se totiž u Francie potopila loď s názvem Grande America převážející auta. Šlo o dodávku různých vozů hlavně do Brazílie. Oficiálně se mluvilo o tom, že na palubě byly především modely Audi. Podle brazilského zastoupení značky mělo jít o modely A3, A5, Q7, RS4 a RS5, jenže se ukázalo, že loď vezla i jiná auta a to včetně několika exemplářů Porsche 911 GT2 RS.

Dokazuje to dopis brazilského zastoupení Porsche, který unikl na internet a který je adresovaný jednomu ze zákazníků čekajících na 911 GT2 RS. V něm se Porsche omlouvá za vzniklé komplikace. Údajně se loď potopila z důvodu požáru, a právě proto dotyčnému není možné objednaný exemplář dodat.

Opravdu jsou levná auta spolehlivější? Ne, nejspolehlivější je Lexus a Porsche 911

V dopise stojí, že tento konkrétní zákazník možná ví o ukončení výroby, ale protože si Porsche svých zákazníků váží, rozhodlo se výrobu v Německu obnovit, a to alespoň do té míry, aby bylo schopno dodat objednaná a zaplacená auta. Dodávky všech těchto konkrétních vozů by měly být uskutečněny nejpozději v červnu letošního roku. Porsche zatím oficiální cestou nic nepotvrdilo. Každopádně tento vstřícný krok je rozhodně chvályhodný, protože znovuzavedení výroby jen tohoto jediného modelu bude pro značku zatraceně drahé.

Pro připomenutí, Porsche 911 GT2 RS pohání dvojicí turbodmychadel přeplňovaný šestiválec o objemu 3800 cm3, jehož výkon je 515 kW (700 koní) a točivý moment 750 Nm. Poháněna jsou samozřejmě zadní kola, a to přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Zrychlení z nuly na 100 km/h se odehraje za 2,8 sekundy, na 160 km/h za 5,8 sekundy a na 200 km/h za 8,3 sekundy. Maximální rychlost je 340 km/h.

Porsche zaslalo brazislkým zákazníkům informační dopis
Zdroj: Carscoops
Porsche obnoví výrobu 911 GT2 RS, protože se několik exemplářů utopilo v moři
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: