Porsche Mission E Cross Turismo slaví světovou premiéru

Značka Porsche odhalila na Ženevském autosalonu koncepční studii Mission E Cross Turismo, elektricky poháněný automobil budoucnosti kategorie CUV (Cross Utility Vehicle). Mezi silné stránky čtyřdveřového vozu Cross Turismo patří emocionální design s pozoruhodnými prvky terénních vozidel a také inovativní koncept zobrazování a ovládání s dotykovým displejem a ovládáním založeným na sledování očí. Koncepční vůz o délce 4,95 metru má pohon všech kol a elektrickou soustavu s napětím 800 V, který je připraven pro rychlé nabíjení. Možné je rovněž indukční nabíjení na nabíjecí stanici nebo pomocí domácího systému Porsche pro ukládání energie. Kromě toho značí debut modelu Porsche 911 GT3 RS příchod jednoho z nejradikálnějších vysokovýkonných sportovních vozů současnosti. Jeho čtyřlitrový motor poskytuje nejvyšší výkon 383 kW (520 k).

Mission E Cross Turismo – elektrický atlet značky Porsche

Dva synchronní elektromotory s permanentním magnetem a celkovým výkonem systému více než 600 k (440 kW) umožňují studii Mission E Cross Turismo zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy a dosáhnout rychlosti 200 km/h za méně než 12 sekund. Úrovni trvalého výkonu se navíc nevyrovná žádný jiný elektromobil. Díky tomu lze uskutečnit mnoho zrychlení bezprostředně za sebou, aniž by došlo ke ztrátě výkonu.

„Mission E Cross Turismo je ukázkou naší vize elektrické budoucnosti. Kombinuje sportovní vlastnosti a každodenní praktičnost v jedinečném stylu. Naše vozidlo bude rychlé nejen při jízdě, ale i při nabíjení, a bude schopné své výkony stále znovu opakovat,“ říká Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG. Studie Mission E Cross Turismo, která je již připravena pro silniční provoz, navazuje na koncept studie Mission E, představené společností Porsche na mezinárodním autosalonu IAA 2015 ve Frankfurtu. Sériově vyráběný vůz, vycházející z tohoto modelu, oslaví svou premiéru v příštím roce.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: