Porsche ukázalo tradiční Targu v novém vydání. Dostane i manuální převodovku

  • Porsche 911 generace 992 dostalo novou verzi klasického modelu Targa

  • Nebízí se ve dvou provedeních, tedy 4 a 4S s výkony 385 a 450 koní

  • Vůz se začne prodávat v srpnu, startuje mírně pod 3,6 mil.

Do rodiny Porsche 911 (generace 992) přibyl další tradiční model. Německá automobilka totiž představila verze Targa 4 a Targa 4S. Jde o nejzajímavější vůz z celé řady. Umožňuje totiž stažení jen vrchní části střechy, záď kryje průhledná kopule. Díky tomu auto neztrácí typickou siluetu. Historie modelu sahá až do poloviny šedesátých let.

I přes vyšší hmotnost způsobenou mechanismem vyklápění a faktem, že musí být Targa stejně vyztužená jako kabriolet, předvádí vůz docela solidní výkony. V základním provedení Targa 4 je vybaven benzinovým plochým šestiválcem s třílitrovým objemem. Má výkon 283 kW (385 koní), se kterým ve sportovním balíčku Sport Chrono akceleruje z nuly na 100 km/h za 4,2 sekundy.

O dojezd nám nejde. Nesrovnávejte nás s Teslou, říká šéf vývoje Porsche

Komu by to ale nestačilo, je k dispozici ještě ostřejší varianta Targa 4S. Ta ze svého šestiválce dokáže vyrobit už 331 kW (450 koní) a na stovce je za 3,6 sekundy. Chlubí se také vyšší maximální rychlostí, konkrétně 304 km/h, což je o 5 km/h víc než u základní Targy.

Targa svůj tradiční rám už jen simuluje, dozadu se vyklápí spolu s prosklenou kopulí
Auto se bude prodávat ve dvou výkonnostních provedeních, vždy ale s pohonem všech kol

Jak označení napovídá, obě verze jsou vybavené pohonem všech kol. Porsche se ale rozhodlo vrátit k manuální převodovce, kterou nabídne i u této novinky. Má nezvyklých sedm stupňů. Známý automat PDK samozřejmě také nemůže chybět.

Vzhledem ke svému specifickému provedení je Porsche 911 Targa v porovnání s kupé a kabrioletem také nejdražší z nabídky modelů se stejným výkonem. Porsche už má tradičně ceny pro německý trh, kde se vůz začne prodávat v srpnu. Cena startuje na 128 486 eurech (asi 3 560 000 Kč) v základu a na 143 956 eurech ze rychlejší modelu Targa 4S, což je zhruba 3 985 000 korun. Cena je včetně německého 19procentního DPH, v Česku by tedy měla být o něco vyšší.

Porsche ukázalo tradiční Targu v novém vydání. Dostane i manuální převodovku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: