Polští policisté mohli usednout do neoznačených Superbů. Ty jim ale nakonec nebyly dost dobré

 • Také polští policisté rádi nakupují a používají neoznačená auta

 • V současnosti čítá jejich flotila na 140 neoznačených BMW řady 3

 • Aktuálně si polští policisté koupili dalších 31 aut. Do hry se dostala také Škoda Superb, nakonec ale vybrána nebyla kvůli podmínkám tendru 

Nejen česká policie má ráda neoznačené automobily. Také v Polsku hojně využívají stejnou metodu dohledu nad silničním provozem. Aktuálně má tamní policie ve flotile na 140 neoznačených BMW řady 3 a teď si pořizuje další neoznačená auta. Celkem jich nakoupila 31. Při výběru připadala v úvahu také Škoda Superb, jenže ta nakonec vybrána nebyla. Důvod je docela zajímavý.

Polští policisté si totiž nastavili kritéria pro auta, se kterými budou dohlížet na silniční provoz, následovně. Daný vůz musel mít rozvor nejméně 2700 mm a nesměl být kratší než 4630 mm. Pod kapotou měl být minimálně čtyřválcový dvoulitr s výkonem alespoň 177 kW (241 k) a sprint z nuly na 100 km/h nesměl trvat déle než 6 sekund, píše polský magazín Autokult.

Řidiči jeli po D6, když kolem nich prosvištěl Superb rychlostí 225 km/h (komentář)

Policejní Škoda Superb s motorem 2.0 TSI aktuálně naladěným na 200 kW (272 k) by kritéria dokázala splnit vcelku bez problémů, jenže jeden problém tu přece jen byl. Polská police z nějakého důvodu požadovala karoserii sedan. A jak známo, Superb má karoserii liftback. Proto, shodou okolností, polská policie opět nakoupila 31 exemplářů BMW řady 3, které v současnosti už používá. Škoda ale nemusí truchlit. Až dojde na podobný nákup u nás, téměř jistě zvítězí právě v našich končinách tolik osvědčený Superb.

Polská policie zaplatí za svých 31 nových BMW řady 3 celkem 7,1 milionu zlotých, tedy v přepočtu zhruba 43 milionů korun. Jedno neoznačené policejní trojkové BMW tak vyšlo na 1,37 milionu korun. Pro srovnání, když začátkem minulého roku oznamovala česká policie nákup dalších 38 dálničních Superbů, jeden stál zhruba 1,7 milionu korun. Autokult také připomíná, že to není poprvé, co u tamní policie Superb prohrál s BMW.

Polští policisté si novou várku svých trojkových BMW převezmou koncem června.

Polští policisté mohli usednout do neoznačených Superbů. Ty jim ale nakonec nebyly dost dobré
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64.49%) 89 hlas/ů

25 KOMENTÁŘE

  • polaci raději vozy s kterými jezdily vrcholní představitelé fašistického německa. NSDAP, GESTAPO, a další. Mají to co chtějí.

 1. Tak Poláci asi vědí, že trojkové BMW jezdí o něco lépe než Superb a velikost kufru, či místo na zadních sedadlech pro dálniční policii nebude důležitý parametr 🙂

 2. Tak jako superb je krasny auto, ale proste bawo v sedanu.Hmm. Jezdil jsem obouma. Kazdej cechacek je vernej nemecky skode. U nas je to jen montovna,takze je to jako jedno,ale proste kdyz si vemu provedeni BMW v sedanu,tak naka skodovka je prt platna. Superba jedine toho nejvykonejsiho. Navic kdyby to aspon melo 6V a ne 4valec traktorovej.

 3. Superb je skvělé auto. Bohužel je předražené vzhledem ke kvalitě zpracování a výbavě atd….Mám služební a osobně bych si ho nekoupil…

  • :D:D:D přesně slova mojeho šéfa :D:D:D kterej taky fasuje škodovku.. 😀 říkal, že by raději jezdil Dacii Doker myslím… nic méně škoda jako fabie, (superb nevím) není na žádné dálky :D. Obyčejne srovnání pro mladého kluka fabia 2001 a 147 2001 cesta cca 120 Km nejde srovnávat absolutně. Jako ve škodovce fakt tak do budoucna pro děcka do města max 10 km od bydliště. Ale za tu cenu koupím lepši vuz než škoda takže pro mě zase nereálné.

   Ano srovnávám staré auta. Nic méně rozdil mezi Fobii 18 let starou a fobii starou 2 roky moc velky nevidím jezdím v obojích. Neříkám, že u Vyšší třídy třeba superb rozdíl 18 let poznate to nevím. Ale u těchto aut co jsem srovnával nic moc 😀

 4. Na Superba mám podobný názor jak náš prezident.Když vysedl ze Superba tak jednou podotkl,že docela to při jízdě drncá.A měl pravdu.Škodovky jsou dělány na pěkné cesty a jakákoliv nerovnost je v autě dost znát.Je to u všech značek ze Škody.Taky již žebřiňáky od tuzemského výrobce řadu let nekupuji.Takový Japonec na špatné cestě nekodrcá…..

PŘIDAT KOMENTÁŘ: