Policie pořídila na leasing výběhové Octavie. Bude v nich jezdit i kriminálka

Slavnostní předání vozů ŠKODA OCTAVIA pro potřeby Policie ČR, které proběhlo 15.1.2020 v Mladé Boleslavi.
Zdroj: Škoda Auto
 • Policie ČR převzala 500 nových Octavií končící třetí generace

 • Všechny vozy jsou ve výbavě Ambition a poháněné motorem 1.5 TSI

 • Zakázku platilo ministerstvo vnitra, u některých aut využilo leasing

 • Přímo v Mladé Boleslavi se předávalo 37 aut, další pak v jiných dealerstvích

Česká policie bude jezdit v nových Škodách Octavia. Tedy nových jen z toho hlediska, že nemají najeté kilometry. Mladoboleslavská automobilka totiž zástupcům policie předala 500 kusů modelu, který brzy zamíří do důchodu. Jde o Octavii třetí generace po jejím specifickém faceliftu se čtyřmi světlomety, který ve své době vyvolal rozporuplné reakce. Čtvrtá generace Octavie má přitom už i svůj ceník.

Všechny vozy předané policii jsou v civilním provedení. Podle informací policie budou sloužit hlavně kriminální službě a vyšetřování. Na fotografii jsou vidět ve třech barvách, tedy modré, tmavě zelené a hnědé. Auta dostala základní výbavu Ambition, která obsahuje například tempomat, kožený volant, parkovací signalizaci nebo 16“ litá kola.

Vytlačovací rám policejních Octavií vyvolal pozdvižení. Předpisům ale vyhovuje

Policie vsadila na benzin. Pod kapotou tak najdeme přeplňovaný čtyřválec 1.5 TSI o výkonu 110 kW. V kombinaci s výbavou Ambition se tento motor prodává za 578 900 korun. Ministerstvo vnitra u některých vozů proto využilo leasing.

„Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to efektivní řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti,“ řekl při slavnostním předání v Mladé Boleslavi ministr vnitra Jan Hamáček. Tam bylo vystaveno 37 aut, další vozy se předávaly v jednotlivých dealerstvích podle kraje.

Policie pořídila na leasing výběhové Octavie. Bude v nich jezdit i kriminálka
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (67.92%) 53 hlas/ů

6 KOMENTÁŘE

 1. Sám stát se chová jako prase. Stát by měl povinně kupovat pro své úředníky pouze elektrické auta. Lezou Bruselu do (_!_) , tak ať ukáží,že to myslí vážně!

 2. Gratuluji Volkswagen Group k výbornému obchodu se starým harampádím 😀

  Jakým reklamním heslem to prodali?

  Škoda – iluze výběru

 3. Já mám taky Škodu Octavii na operativní leasing. Vzal jsem si ji od https://podbabaoperak.cz/skoda/ , abych mohl mít hned nové auto. Než bych na jeho koupi našetřil peníze, tak to bych se nemusel nikdy dočkat a takhle jsem si ji mohl vzít hned a už jezdím.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: