Policie ČR dostane pancéřované vozy Toyota LC 200 z Přelouče

Společnost SVOS, spol. s r.o. Přelouč zhotovila a předala podle specifických požadavků Policie ČR vozidla Toyota LC 200 určená k provozu na běžných komunikacích, ale i na zpevněných a nezpevněných cestách, včetně možnosti použití vozidel v nebezpečných oblastech.

O přesné úrovni ochrany nemůže společnost z pochopitelných důvodů hovořit. Úpravy však zahrnovaly prvky pasivní i aktivní ochrany s maximální snahou zachovat dobré vlastnosti a vysokou úroveň balistické a protiminové ochrany, což umožňuje využít vozidlo také v nebezpečném prostředí s maximální ochranou posádky, a naopak s minimální viditelností ochranných opatření ve skrytém provedení. SVOS nabízí k dodaným vozidlům komplexní služby zahrnující servis, školení, balistická skla a dodávky náhradních dílů.

Při úpravě vozidla Toyota firma zúročila své téměř třicetileté zkušenosti s pancéřovanými vozidly, kterých bylo v závodu v Přelouči vyrobeno již na čtyři tisíce. Sortiment je přitom široký a zahrnuje jak limuzíny, tak SUV (pancéřované Toyoty Land Cruiser LC 200 působí například v misích OSN nebo OBSE). Ve všech případech přitom úpravy pouze minimálně ovlivňují odolnost a robustnost vozidla.

Společnost SVOS přitom může nabídnout komplexní služby zahrnující dodání nového vozidla a jeho úpravu, nebo úpravu vozidla dodaného zákazníkem. A není bez zajímavosti, že vůbec prvním pancéřovaným osobním automobilem, který ve SVOS vyrobili, byla Tatra 613 v roce 1993. V roce 2006 pak v Přelouči upravili první Škodu Octavia a o šest let později následovala Škoda Superb.

Policie ČR dostane pancéřované vozy Toyota LC 200 z Přelouče
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: