Polestar brzy představí druhý sériový model. Bude to elektrické čtyřdveřové kupé

  • Po plug-in hybridním dvoudveřovém kupé Polestar 1 brzy dorazí čtyřdveřové kupé Polestar 2

  • Tentokrát půjde o čistě elektrické auto, které se postaví Tesle Model 3

  • Výkon se bude pohybovat kolem 400 koní a dojezd má být 483 km

Značka Polestar, která se před časem oddělila od automobilky Volvo, aktuálně dokončuje vývoj plug-in hybridního kupé Polestar 1. To se představilo minulý rok v Ženevě. A zdá se, že i pro letošní Ženevu si Polestar připravil světovou premiéru. Už brzy totiž bude odhalen druhý sériový model Polestar 2.

Automobilka vyslala do světa první obrázek, který nám toho moc neřekne, ale doplnila k němu několik zajímavých informací. Především se máme těšit na vůz se čtyřmi dveřmi a splývající zádí (Polestar svou novinku označuje za fastback). Ještě důležitější je ovšem skutečnost, že na rozdíl od plug-in hybridu Polestar 1 tentokrát půjde elektromobil. Polestar 2 se tak v podstatě stane prvním čistě elektrickým sériově vyráběným autem od Volva.

Polestar se chlubí celokarbonovou konstrukcí. Ušetří přes 225 kg

Výkon elektrické soustavy bude 294 kW (400 k). Polestar neuvádí uspořádání motorů. Vzhledem k jiným dříve představeným elektromobilům podobného ražení je ale prakticky jisté, že každá náprava dostane svůj elektromotor. Dojezd na jedno nabití je necelých 500 km (přesně to má být až 483 km) a cena bude zhruba na úrovni Tesly Model 3. Zajímavou novinkou je multimediální systém Google Android HMI, který zahrnuje i automobilovou verzi funkce Google Assistant.

Polestar 2 se kompletně představí „někdy v nadcházejících týdnech“. Právě proto se teď spekuluje o možné výstavní premiéře na nadcházejícím ženevském autosalonu. Výroba by se měla rozeběhnout ještě letos. Hned poté, co bude naplno spuštěna produkce staršího kupé Polestar 1.

Polestar 2_2

Polestar brzy představí druhý sériový model. Bude to elektrické čtyřdveřové kupé
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: