Pokud přestanete řídit, Volkswagen Arteon sám zajede do krajního pruhu a zastaví

  • Volkswagen Arteon dostal systém Emergency Assist 2.0

  • Systém spojuje řadu asistentů od adaptivního tempomatu po parkovací asistent 

  • Pokud přestanete řídit, Arteon pozvolna zastaví a zároveň sám zajede do krajního pruhu 

Systém Emergency Assist už známe z některých koncernových modelů. Stručně řečeno, pokud přestanete řídit, automobil sám a kontrolovaně zastaví, aniž byste sjeli do příkopu. Přirozeně také nový Arteon tuto věc nabídne, nicméně ve vylepšeném provedení 2.0 schopném větších zásahů do řízení.

Doporučujeme: VW Arteon stojí 1,3 milionu. Podívejte se, co všechno si za tyto peníze můžete koupit

Základ fungování systému Emergency Assist je stále stejný. Díky kombinaci adaptivního tempomatu a systémů Side Assist, Lane Assist nebo Park Assist vůz má v podstatě všechny informace potřebné k tomu, aby se mohl po silnici pohybovat sám. Jestliže řidič přestane řídit, spustí se série různých upozornění od varovného signálu po „klepnutí“ do brzd. Pokud nic nezabere, automobil aktivuje výstražné blinkry a začne zpomalovat. Při tom ještě jemně kličkuje v rámci jízdního pruhu, což by mělo varovat okolní řidiče.

Volkswagen Arteon k tomu přidává novinku pro případy, že vás neschopnost řídit přepadne na širokých dálnicích, kde je více jízdních pruhů a vy se pohybujete v prostředním, nebo v levém pruhu. Arteon pak sám zastaví a zároveň ještě automaticky přejede do pravého krajního pruhu.

Jak funguje systém Emergency Assist ve Škodě Kodiaq, to si můžete připomenout na našem starším videu.

Der neue Volkswagen Arteon

Pokud přestanete řídit, Volkswagen Arteon sám zajede do krajního pruhu a zastaví
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: