Pohled do budoucnosti: Jak by mohl vypadat Kamiq Scout a Kamiq Sportline

  • Škoda Kamiq se na ženevském autosalonu představí zatím v běžných modelových variantách

  • Časem ale určitě dorazí i verze Scout a Sportline 

  • Aktuální neoficiální vizualizace ukazují, jak budou tyto varianty Kamiqu pravděpodobně vypadat

Škoda Kamiq má těsně po svém odhalení, světová výstavní premiéra proběhne na nadcházejícím ženevském autosalonu. Vůz dorazí do prodeje až na podzim. Nejprve v běžných výbavových liniích. V budoucnu ale téměř jistě přijdou i deriváty Scout a Sportline, stejně jako tomu je u větších crossoverů Karoq a Kodiaq. Jak by mohly vypadat, to ukazují aktuální neoficiální vizualizace, které najdete v galerii u tohoto článku. Jejich autorem je Nikita Aksyonov.

Přestože jde o neoficiální záležitost, která nemá s automobilkou nic společného, pohled do budoucnosti to je velmi pravděpodobně dost přesný. Škoda v těchto případech používá stále stejný recept a stále stejné prvky, což nakonec dokazují deriváty Karoqu a Kodiaqu. Není důvod, aby to bylo u malého Kamiqu jinak.

Škoda Kamiq poprvé naživo: Scala se převlékla za SUV

Zatímco u Kamiqu Scout není co řešit, druhá vizualizace je trochu komplikovanější. Neukazuje totiž přímo Kamiq Sportline, ale rovnou Kamiq RS. O Sportline můžeme tvrdit, že se téměř určitě časem objeví, o verzi RS to tak docela neplatí. Technicky by samozřejmě nebyl problém postavit Kamiq s motorem z Pola GTI, ale o nedostatku technických možností to tak docela není. Uvidíme, jak se koncern nakonec rozhodne. Pro Kamiq RS hovoří skutečnost, že na rozdíl od Fabie RS by se malý sportovní crossover mohl prodávat výrazně lépe než sportovní hatchback. A kromě toho by to bylo velmi pěkné auto, obzvlášť v té jedovaté zelené z konceptu Vision X.

Pohled do budoucnosti: Jak by mohl vypadat Kamiq Scout a Kamiq Sportline
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: