Pickupy z Thajska

Thajsko je důležitým centrem celosvětových aktivit Mitsubishi Motors. Rozvoj aktivit společnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) v Thajsku je stabilní a plánuje zde i nadále posilovat své působení.

Z thajské produkce MMC do Evropy vyváží především pick-upy L200 (Triton). Dále jsou zde výrobním programu modely Pajero Sport (v Evropě už není v prodeji) a Mirage (u nás se tento malý hatchback prodává jako Space Star). Donedávna se zde vyráběly i pickupy Fiat Fullback odvozené z L200.

Společnost Mitsubishi své aktivity v Thajsku zahájila v roce 1961 a v roce 1988 se stala se první automobilkou, která odtud začala vyvážet automobily. Společnost Mitsubishi Motors Thailand (MMTh), thajská dceřiná firma MMC, provozuje tři závody na výrobu automobilů a motorárnu v provincii Chonburi. Jedná se o největší výrobní centrum Mitsubishi mimo území Japonska. MMTh nyní zaměstnává přes 7000 lidí v přímém pracovním poměru a tisíce dalších osob u subdodavatelů. Vloni se exportovalo 80 % ze 440 000 zde vyrobených vozů včetně předpřipravených montážních sad určených k lokálnímu sestavení v zahraničí.

„Thajsko je důležitým centrem Mitsubishi Motors v rámci regionu ASEAN. Kromě přínosů pro celý region prostřednictvím našeho podnikání, jako je nabídka produktů dle požadavků jednotlivých zemí, zaměstnanosti, rozvoje lidských zdrojů, investic a lokální výroby a vývozu, jsme dokázali místním komunitám pomáhat i prostřednictvím firemních občanských aktivit. V rozvoji našich činností v regionu ASEAN budeme pokračovat, abychom ještě více přispěli k řešení sociální problematiky,“ uvedl předseda MMC Osamu Masuko.

Nedávno společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že její export vozidel z Thajska překročil hranici 4 milionů kusů.

Pickupy z Thajska
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: