Peugeot 508 uvidí v noci, zhubl 70 kg a oproti minulé generaci se zmenšil

  • Peugeot 508 dostane bezrámová okna, moderní interiér a noční vidění

  • Pod kapotou jsou zatím jen čtyřválce, časem přijde také hybrid

  • Oproti minulé generaci je nový Peugeot 508 o 70 kg lehčí

Peugeot konečně zveřejnil oficiální snímky nové generace modelu 508. Sice už jsme si mohli prohlédnout několik fotek před pár dny, ale teď máme potvrzené a doplněné některé informace. Premiéru zažije Peugeot 508 na autosalonu v Ženevě a do prodeje by měl dorazit ve druhé polovině roku.

I na exteriéru najdeme několik velmi odvážných prvků, ale nejvíc se toho změnilo uvnitř. Peugeot se sice pořád drží svého podivně malého volantu, ale interiér je také plný moderních displejů ve vysokém rozlišení. Zajímavostí jsou bezrámová okna, která vídáme spíše na kupé. Ačkoli se nové modely zvětšují, Peugeot 508 je o 60 mm nižší a o 80 mm kratší. Je ale také o 40 mm širší. Novinka je rovněž o 70 kg lehčí.

Doporučujeme: Také Peugeot chce svou malou X6. Francouzské SUV s karoserií kupé dorazí v roce 2020

Pod kapotou pořád zůstávají diesely, jde o jednotky 1.5 BlueHDI a 2.0 BlueHDI o výkonech od 128 koní přes 158 po 177 koní. Benzín může spalovat jen přeplňovaná čtyřválcová šestnáctistovka o výkonu 177 nebo 217 koní. Specifičtější Peugeot u motorů nebyl. Víme jen, že vedle šestistupňové manuální převodovky bude možné objednat osmistupňový automat. V roce 2019 dorazí také hybrid.

Automobilka sází na bohatou výbavu a moderní asistenční systémy. Zajímavostí je možnost objednat si noční vidění s detekcí osob a zvěře. Samozřejmě nebude chybět adaptivní tempomat, systém vedení v jízdním pruhu, samočinné brzdění před překážkou a mnoho dalších „nutností“.

Otevřít tiskovou zprávu

Peugeot 508 uvidí v noci, zhubl 70 kg a oproti minulé generaci se zmenšil
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: