Peugeot 508 se dramaticky změnil. Dostane dokonce i noční vidění

  • Peugeot 508 nové generace byl předčasně odhalen 

  • Oproti dosluhujícímu provedení se novinka na pohled výrazně liší 

  • Z neoficiálních fotek je také vidět, že tento vůz nabídne noční vidění

  • Výstavní premiéra proběhne na autosalonu v Ženevě 

Jednou z mnoha ohlášených premiér pro nadcházející ženevský autosalon je nová generace Peugeotu 508. A stejně jako v řadě jiných případů ani tentokrát automobilce nevyšlo odhalení podle původních plánů. Po internetu už teď koluje sada oficiálních fotografií, které ukazující francouzskou novinku v celé kráse. Oproti dosluhující variantě se nová 508 výrazně liší.

Fotky zveřejnili kolegové z polského magazínu Namasce. Jak bylo oznámeno dříve, nová generace Peugeotu 508 si opravdu vzala inspiraci z konceptu Instinct. Konkrétně se do sériové výroby dostaly diody denního svícení umístěné vertikálně po stranách přední části, prakticky stejné jsou také koncové svítilny. Nutno podotknout, že podle těchto prvních fotek vypadá Peugeot 508 minimálně zajímavě.

Doporučujeme: Velké srovnání naftových kombíků s automatem — Hyundai i30, Opel Astra, Peugeot 308 a Škoda Octavia

Pohled do interiéru potvrzuje opětovné použití koncepce i-Cockpit s malým volantem a přístrojovým štítem umístěným nad ním. Peugeot 508 dostane na přístrojový štít velký displej, kam (jak ukazuje jedna z fotek) si budeme moci promítnout také obraz systému nočního vidění, který bude s předstihem upozorňovat například na zvěř.

Co se techniky týká, základem by měla být platforma EMP2. Neoficiální informace slibují přítomnost motoru 1.5 BlueHDi a 2.0 BlueHDi, respektive zážehových jednotek 1.2 PureTech a 1.6 e-THP. Dočkat bychom se měli údajně i hybridu s celkovým výkonem 221 kW (300 k).

Peugeot 508 se dramaticky změnil. Dostane dokonce i noční vidění
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.55%) 11 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: