Pérák je definitivně zpět. První kusy předá Jawa zákazníkům v dubnu

 • Jméno Pérák se definitivně vrací zpět na scénu 

 • Jawa začne přijímat objednávky na tento model prvního ledna

 • Nejrychlejší zákazníci dostanou novodobý Pérák v dubnu 

Indická Jawa představila novodobý Pérák už minulý rok, zájemci si ale na tento motocykl museli ještě řadu měsíců počkat. Definitivní potvrzení o startu sériové výroby přišlo až teď. Jawa začne přijímat objednávky prvního ledna. Nejdříve se slibně vypadající novinky ale dočkají indičtí zájemci.

Jawa potvrdila start prodeje novodobého Péráka na svém facebookovém profilu. Ti nejrychlejší, kteří podají objednávku hned prvního ledna, dostanou svůj motocykl druhého dubna 2020. Podle informací magazínu Indianautosblog bude počet kusů omezený, aby se předešlo dlouhým čekacím dobám. Konkrétní číslo ale indičtí kolegové ve svém článku nezmiňují a na svých stránkách ho neuvádí ani Jawa.

Test Jawa 300: Jak jezdí indická kývačka na české okresce?

Novodobý Pérák využívá čtyřtaktní jednoválec o objemu 334 cm3. Jeho maximální výkon činí 22 kW (30 koní) a točivý moment vrcholí hodnotou 31 Nm. Převodovka je šestistupňová, brzdy kotoučové. Nový motocykl značky Jawa se bude prodávat výhradně jako jednomístný.

Zda se Jawa Pérák objeví také u nás, to se ještě uvidí. Dobrou zprávou je ale fakt, že od roku 2020 platí v Indii přísnější emisní normy, takže by jeho případná homologace pro český trh neměla představovat neřešitelný problém.

Pérák je definitivně zpět. První kusy předá Jawa zákazníkům v dubnu
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87%) 20 hlas/ů
Sdílejte

4 KOMENTÁŘE

 1. Přemýšlím, jaké to je, neschopné české zastoupení, které nedokázalo vyrábět motocykly podle zájmu trhu, bude nakonec zachráněno partičkou Indů, jež se na to už nemohla dívat  Česko, Česko, Česko! 

 2. Vyděl jsem ho na vlastní oči.. Nádhera… Nevím a nejsem si jistý zda by tohle zvládli naše chytré hlavy v Česku.
  Je lepší všechno prodat než přemýšlet jak co udělat. Stejně už nám nic nepatří…..vse prodáno…

 3. Katastrofa. Motorka nemá nic společného se starými Jawy. Jen název a pár součástek. Nic víc nic min. Motorka pro mladé lidi co nikdy nejezdil na starých Jawách.

 4. Konečně to někdo začal vyrábět když je naše země neschopná. Rád si ji koupím až bude u nás na trhu.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: