Paříž 2016: Nový Citroen C3 se poprvé ukazuje veřejnosti. K vidění je i C3 WRC

  • Citroën C3 byl odhalen už na konci června, výstavní premiéru si ale odbyl až na pařížském autosalonu 

  • Design navazuje na C4 Cactus, možnosti individualizace jsou velmi široké 

  • Na český trh dorazí nová generace C3 začátkem příštího roku 

  • Citroën ukázal také novou zbraň pro příští ročník šampionátu WRC

Citroën si pro svůj domácí autosalon připravil celkem tři výstavní premiéry. O konceptu CXPERIENCE jsme už psali, kromě něj je ale v Paříži k vidění také nová generace modelu C3 a soutěžní speciál C3 WRC, který se předvede na závodních tratích příští rok.

Doporučujeme: Paříž 2016: Citroën CXPERIENCE ukazuje, jak bude vypadat nástupce modelů C5 a C6

Nový Citroën C3 se představil už koncem června na uzavřené novinářské prezentaci, pařížský autosalon je pro veřejnost první možnost, jak si tuto novinku prohlédnout na vlastní oči. Vůz je dlouhý 3,99 m, široký 1,75 m a vysoký 1,47 m. Design se inspiroval u C4 Cactus.

c3_11
Nový Citroën C3 se přiblížil kategorii crossoverů. Lákat chce především mladé zákazníky
c3_07
Nevšedně tvarovaný je také interiér. První čeští zákazníci se dočkají začátkem příštího roku

Automobilka chce oslovit zejména mladé zákazníky. Přesně pro ně také připravila široké možnosti individualizace. K dispozici bude celkem 36 barevných kombinací, protože kromě základní barvy karoserie nabídne Citroën i tři barvy střechy.

Paleta motorizací zahrnuje litrový tříválec naladěný na 50 kW (68 k) nebo přeplňovanou dvanáctistovku o výkonu 60 kW (82 k) a 81 kW (110 k). Naftovou alternativou bude motor 1.6 HDi ve verzích s výkonem 55 kW (75 k) a 74 kW (100 k). Na český trh dorazí tato novinka začátkem roku.

Stejně jako Hyundai i Citroën přivezl do Paříže nový speciál určený pro seriál WRC. Ten vychází právě z nastupující generace C3, oproti které je ale výrazně delší (4,15 m) a o 55 mm širší. Výkon motoru je 279 kW (380 k) a soutěžní premiéra je naplánována na Rally Monte Carlo 2017.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: