Paříž 2016: Koncept Generation EQ ukazuje blízkou budoucnost elektrických Mercedesů

  • Koncepční crossover Mercedes-Benz Generation EQ naznačuje budoucnost elektromobilů této značky

  • Na jedno nabití ujede až 500 km

  • Elektrický pohon vyvine 300 kW a 700 Nm 

Mercedes včera prezentoval v Paříži několik velmi rychlých novinek, ale také tato automobilka si uvědomuje, že nástup elektromobilů je zřejmě nevyhnutelný. Dokazuje to právě představený koncept Generation EQ.

Mercedes-Benz Generation EQ je elektrický crossover, ale ono je v podstatě vlastně jedno, jaký typ karoserie koncept používá. Stojí totiž na modulárním základu, který umožňuje zcela libovolně měnit rozvor náprav, rozchod kol nebo velikost baterií. Jde o nově vyvinutou techniku určenou speciálně pro elektromobily. V nepříliš vzdálené budoucnosti tak bude Mercedes schopný vyrábět na jednom základu úplně všechno od SUV přes crossovery sedany, kabriolety, až po kupé nebo cokoliv jiného.

Doporučujeme: Mercedes AMG GT C Roadster odhalen. Značka potvrdila přípravy supersportu

Na konceptu Generation EQ si můžeme prohlédnout také některé základní designové prvky, které budou společné všem elektrickým Mercedesům. Jde hlavně o leskle černou masku s bíle podsvíceným logem a modrými prvky kolem. Leskle černý panel najdeme také vzadu. Designéři do něj integrovali koncové svítilny.

Generation EQ
Generation EQ je sice elektrický crossover, ale automobilka použije stejný základ pro řadu dalších modelů
Generation EQ
Podobně jako má BMW řadu „i“, nabídne Mercedes řadu „EQ“. Nový koncept ukazuje některé designové prvky, které budou pro připravované modely typické

Systém pohonu kombinuje elektromotor vpředu a vzadu s akumulátory umístěnými v podlaze. K dispozici je stálý pohon všech kol a zajímavý výkon. Představený elektrický crossover disponuje výkonem 300 kW, točivým momentem 700 Nm a schopností zrychlit z nuly na 100 km/h pod pět sekund. Nabíjení může probíhat klasicky nebo za pomoci indukčního dobíjení.

Za pozornost stojí i samotné jméno Generation EQ. „EQ“ totiž bude značka, pod kterou Mercedes nabídne své budoucí elektromobily a pod kterou také zahrne i další věci typu prodeje domácích nabíječek. Řada „i“ automobilky BMW tak dostane přímou konkurenci.

Na první sériový Mercedes-Benz EQ zřejmě nebudeme čekat příliš dlouho, protože automobilka ve své tiskové zprávě zdůrazňuje, že koncept Generation EQ je blízko sériové výrobě.

Paříž 2016: Koncept Generation EQ ukazuje blízkou budoucnost elektrických Mercedesů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: