Paříž 2016: Ferrari ukázalo otevřené LaFerrari Aperta, které si už nekoupíte

  • Celá limitovaná produkce Ferrari Aperta je už rozebraná

  • Atmosférický dvanáctiválec a systém KERS z kupé zůstávají

  • Celkový výkon 708 kW (963 koní) stačí na 350 km/h

Jaký smysl má představovat veřejnosti exkluzivní limitovaný supersport, když je dávno beznadějně vyprodaný? To byste se museli zeptat u Ferrari. LaFerrari Aperta vzniká na oslavu 70. výročí značky a celá produkce 209 aut je již zamluvená. Dvě stovky zamíří mezi zákazníky, devět si jich ponechá automobilka pro reklamní účely.

laferrari aperta (10)
Tady je svět ještě v pořádku. Žádná turba, ale 800 atmosférických koní z dvanácti válců. Všech 209 vyrobených kusů LaFerrari Aperta už je zamluvených
laferrari aperta (5)
Le Ferrari Aperta oslavuje 70. výročí značky. O ceně se taktně nemluví, ale když se podíváme, za kolik se prodávají „ojetá“ kupé, dovedeme si udělat představu

Základní technika se proti uzavřenému kupé LaFerrari nijak nemění. Za sedačkami tak najdete atmosférický dvanáctiválec 6,3 l o výkonu rovných 800 koní (588 kW), ale dalších 163 koňských sil přidá ještě hybridní systém ve stylu KERS z Formule 1. Výsledný výkon LaFerrari je tak dechberoucích 708 kW (963 koní).

Dobrou zprávou je, že vrcholné modely italské automobilky si své atmosférické dvanáctiválce ponechají, jak jen to bude možné. Pokud jde o dynamické parametry, tak maximální rychlost 350 km/h se u LaFerrari Aperta bere tak nějak samo sebou. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za méně než tři sekundy a kolem dvoustovky se prožene za 7,1 sekundy.

Ferrari se taktně nezmiňuje o ceně tohoto celokarbonového skvostu. Ostatně, majitele tohoto auta si vybírá, takže nelze pouze přijít s balíkem peněz a požádat o jedno v tradiční červené. Ferrari vás musí oslovit, jinak nemáte šanci.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: